Zgoda na pliki cookie
Pliki cookie, które używamy na stronie pozwalają na poprawne jej funkcjonowanie oraz analize statystyki.
Opcjonalne pliki: Google Analytics.
Wymagane pliki: PHP Session

Kraj

Wylot

Wyżywienie

Długość pobytu

Wyjazd od

Powrót przed

Dorośli

Nazwa hotelu

 

Wakacje w Hiszpanii

Niezwykła różnorodność, doskonałe plaże, bogata baza hotelowa, wiele możliwości spędzania aktywnego wypoczynku - sprawia, że Hiszpania jest szczególnie atrakcyjnym miejscem na wakacje. Kilometry piaszczystych plaż, dużo słońca, flamenco, walka torreadorów i dobre czerwonym wino uczyniły ten kraj jednym z najbardziej popularnych kierunków. Wakacje w Hiszpanii to zawsze gwarancja udanego urlopu.

Proponujemy Państwu ofertę wypoczynkową 2019 w hiszpańskich kurortach.

Informacje dla Turystów

1. Hiszpańskie dwa największe związki zawodowe wzywają do wielkich demonstracji publicznych i przemysłowych na skalę działania na terenie państwa w lipcu i sierpniu. Publiczne demonstracje w Madrycie i innych centrach miast mogą mieć wpływ na lokalne usługi i transport.
2. Nastąpił wzrost aktywności sejsmicznej na wyspie El Hierro, Wyspy Kanaryjskie. Poziom ryzyka dla miast El Julan i La Dehesa został podniesiony jako środek zapobiegawczy.
3. Ponad trzysta pięćdziesiąt tysięcy obywateli polskich odwiedziło Hiszpanię w 2011 roku, co czyni go jednym z najczęściej odwiedzanych krajów przez Polaków na świecie. Przeważnie wizyty są bezproblemowe, ale są przypadki, gdy wsparcie ze strony naszych konsulatów jest potrzebne.
Konsulat Generalny RP w Barcelonie
Telefon: (+ 34) 93 322 05 42, (+34) 93 322 72 34 Faks: +34 933 222 907
e-mail: barcelona.kg.sekretariat@msz.gov.pl
4. Numer dla służb ratunkowych: 112
5. Istnieje ogólne zagrożenie ze strony terroryzmu. Obywatele polscy nie są uważani za konkretne cele, ale może się zdarzyć atak w miejscach odwiedzanych przez emigrantów i turystów.

6. Przed wyjazdem należy wykupić kompleksowe ubezpieczenia podróżne i medyczne, aby w razie potrzeby pokrycia wszelkie nieoczekiwane kosztów, takie jak rachunki medyczne lub skradzione mienie.
7. Trzeba zdawać sobie sprawę z istnienia przestępczości ulicznej. Złodzieje często ukierunkowują się na pieniądze i paszporty, więc nie trzymać ich wszystkich w jednym miejscu a także zachować kserokopię (lub skan) paszportu w bezpiecznym miejscu.

Atrakcje turystyczne

Monasterio de las Descalzas Reales - Klasztor znajdziemy w Madrycie, mieści się w starym pałacu, gdzie mieszkał Carlos I i Isabel. Zawiera prawdziwe perełki sztuki, szczególną uwagę zwracają gobeliny wykonane w Brukseli reprezentujący apoteozę Eucharystii.
El Palacio Real - Pałac Królewski znany także jako Palacio de Oriente jest oficjalną rezydencją króla Juana Carlosa I. Uważa się za największy pałac królewski w Europie Zachodniej pod względem powierzchni, z 135.000 m² i ponad 3418 pomieszczeń. Mieszczą się w nim cenne historyczne i artystyczne dzieła sztuki, wśród których jest Palatine Stradivariusa, największa na świecie kolekcja tych instrumentów, jak również bardzo ważne zbiory innych artystów.
El Rastro - Targ - To seria krętych uliczek przechodzących przez najstarszą części. Chociaż nie jest najważniejszą ulicą targową na znajdującym się tu pchlim targu można znaleźć prawdziwe skarby. Można kupić, jeśli chcesz ubrania, sztukę, rzemiosło, antyki, książki, komputer i urządzenia elektryczne, naprawdę można znaleźć prawie wszystko, co możesz sobie wyobrazić.

El Museo del Prado - Ważny punkt do zwiedzania podczas wizyt w stolicy, dzięki bogatej kolekcji hiszpańskich, włoskich, holenderskich i niemieckich mistrzów renesansu, Prado, wraz z Luwrem w Paryżu i Galerii Uffizi we Florencji, jest jednym z trzech najważniejszych muzeów Renesansu na świecie.
Obraz "Guernica" w Muzeum Królowej Sofii - Obraz namalowany przez Pablo Picasso – arcydzieło XX wieku.
La Ermita de San Antonio de la Florida - Miejsce pochówku Francisco Goya - w okresie między sierpniem a grudniem 1798, Goya wykonał kopułę tego skromnego, neoklasycznego budynku (architekt Francisco Fontana) z freskami na zlecenie Karola IV.
Toledo - Katedra - Zalicza się do największych budowli gotyckich w Europie. Wewnątrz katedry znajdują się ważne dzieła, w tym spektakularny barokowy ołtarza głównego i dwa obrazy El Greco. Budowany od 1226 do 1493 roku, długi proces znajduje odzwierciedlenie w różnych stylach.
Pałac Eskurial - Zabytkowa rezydencja króla zbudowana w 1584 roku. Dziś jest to duży klasztor, pałac królewski, fascynujące muzeum, szkoła i królewski panteon, gdzie pochowani są królowie hiszpańscy.
Mury w mieście Avila - Jeden z najpiękniejszych pozostałości średniowiecznej epoki w Europie, otoczone murem miasto Avila. Zostało zdobyte przez arabskich Maurów w 714 roku ne, a w 1088 znów stało się własnością chrześcijan. Ochronne mury zbudowane w XII wieku rozszerzono na 2500 metrów, masywne mury są przerywane przez dziewięćdziesiąt, silnie ufortyfikowane wieże.
Akwedukt w Segowii - To najlepiej zachowany zabytek rzymskiej obecności na półwyspie Iberyjskim. Jest również symbolem widocznym herbie miasta. Utworzony w powyżej pierwszego i na początku II wieku, za panowania cesarza Wespazjana. Wiosną niesie on wodę z odległego od miasta o 17 kilometrów Fuenfría.
Fontanny w La Granja - La Granja obejmuje pałac królewski, ogrody i rzeźbiarskie fontanny. Znajduje się on w miejscowości San Ildefonso około 80 km na północ od Madrytu. Został zbudowany w 1720 roku przez Filipa V, w stylu klasycznym do podobieństwo francuskiego Wersalu. Najbardziej ekscytujące są piękne ogrody i fontanny oraz kolekcja dywanów we wnętrzu.
Museo de Arte Abstracto w Cuence - Muzeum hiszpańskiej sztuki abstrakcyjnej,, Cuenca znajduje się w wiszącym gmachu, budynek zostały całkowicie zbudowany z belek sosnowych, muru i tynku. Zajmuje dużo architektonicznego konglomeratu, znany wszystkim jako Domy wiszące, stał się znakiem miejskiego herbu Cuenca.
La Ciudad Encantada - Zaczarowane miasto, to wyjątkowe i piękne miejsce w Serrania de Cuenca, obszar dotknięty erozją (woda, wiatr), która utworzyła głębokie doliny i kaniony. Dzisiaj można oglądać różnorodne formacje wapienne które posiadają nawet swoje własne nazwy.
Ruiny w Meridzie - Teatr Rzymski który mógł pomieści przeszło sześć tysięcy widzów to jeden z głównych zabytków miasta Merida. Był miejscem walk pomiędzy rzymskimi gladiatorami. Miasto zostało podbite przez muzułmanów w 713 rne. I po 500 letnim okresie, miasto zostało praktycznie opuszczone. Dzisiaj to duża atrakcja dla przybywających tutaj turystów, którzy mogą podziwiać imponujące budowle z tamtych czasów.
Trujillo - miasto Pizarra - Najbardziej znane jako misce urodzenia znanych konkwistadorów, przede wszystkim Francisco Pizarro, zdobywca Peru oraz imperium Inków. Będąc na uboczu, w jednym z obszarów stosunkowo biedniejszego regionu kraju, to wciąż małe miasto do którego można dostać się także autobusem wycieczkowym.
Klasztor w Guadelupe - Zespół klasztorny składa się z czterech części: świątynia-bazylika, budynek audytorium, klasztor Mudejar i gotycki klasztor. Zbudowany w stylu gotycko-mudejar jest otoczony przez osiem wież, z których Santa Ana i wieże Portería są znane. Szczególnie zachwyca ołtarz który jest niezwykle piękny i wykonana z drewna. Klasztor został ogłoszony do Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Katedra - Sewilla - Została zbudowana w stylu latynoskie w XVI wieku. Posiada dzwonnicę w stylu mauretańskim. Jest to jedna z największych pod względem wielkości katolickich katedrach na świecie. Jej wymiary czynią ja największym gotyckim budynkiem zbudowanym w średniowieczu. Liczy 115 metrów długości, 76 szerokości metrów; łuki nawy ma 42 metrów wysokości i można go porównać do katedr w Kolonii lub Amiens.
Mezquita - Cordoba - Meczet w Kordobie jest dzisiaj katedrą, która wcześniej była meczetem. Zakończenie skomplikowanej budowy katedry trwało ponad dwa stulecia. Wygięte słupki z kolorami pinto, olśniewające mozaiki wykonane z onyksu i marmuru to kilka powodów, dlaczego warto odwiedzić to miejsce. Aktualnie jest on uważany za jeden z najpiękniejszych tego typu obiektów na świecie.
Alhambra - Granada - Jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych jest dumą miasta Granada. Położony na wzgórzu warowny pałac był kiedyś rezydencją rodziny królewskiej, a obecnie jeden z najbardziej znanych przykładów wzornictwa i architektury mauretańskiej. Pierwotnie siedzibą muzułmańskich władców, którzy rządzili obszarem wokół Granady. Pałac był czymś więcej niż tylko rezydencją królewską, została zbudowana w czasach kiedy muzułmańskie panowanie dobiegało końca - więc stała się również twierdzą. W rzeczywistości nazwa Alhambra pochodzi od arabskiego słowa oznaczającego Czerwona twierdza.
Narodowe Muzeum Rzeźby - Valladolid - Znajduje się w starym Colegio de San Gregorio, zbudowany w 1487. Posiada najlepszą kolekcję religijnej sztuki rzeźbiarskiej, który obejmuje czasy od XV do XVIII wieku. Wiele z rzeźbą jest złoconych. Do najbardziej znanych rzeźbiarzy reprezentowanych w muzeum są Alonso Berruguete (jego Święty Sebastian jest niesamowity), Juan de Juni i Gregorio Fernandez. W jednym salonie znajdują się trzy złocone ołtarze, które są także arcydziełami sztuki.
Katedra w Burgos - Położona północnej cześć kraju, dedykowana jest Maryi Dziewicy, jest znana z jego ogromnej wielkości i unikalnej architektury gotyckiej. Został wyznaczona do Światowego Dziedzictwa UNESCO, to jeden z najlepszych hiszpańskich katedr. Cała historia sztuki gotyckiej sumuje się w jej wspaniałej architekturze z unikalną kolekcję dzieł sztuki w tym z obrazami, grobowcami i witrażami.

Andaluzja

Południowa część Hiszpanii wg naszej opinii hotele które warto brać pod uwagę przy planowaniu wypoczynku to czterogwiazdkowy Hotel Saray. Andaluzja i główne ośrodki turystyczne, zwiedzanie miasta, atrakcje turystyczne, muzea oraz oferty wakacyjne hoteli.

Wakacje w Andaluzja

Barcelona

Tętniąca życiem metropolia nie lada gratka dla miłośników kultury ale również świetne miejsce na zakupy. Spacer wzdłuż ulicy Las Ramblas przez wąskie uliczki dzielnicy Gotyckiej. Nie należy pominąć słynnych budynków Gaudiego, takich jak Sagrada Familia i domy Casa Mila (La Pedrera) i Casa Batllo, a także wizyta w Parku Güell jest koniecznością.

Wakacje w Barcelona

Costa Almeria

Region może się pochwalić aż 320 dniami słonecznymi w ciągu roku, więc są duże szanse, że wakacje będą bezchmurne. Są tu również ciekawe atrakcje, warto zobaczyć duży park narodowy, Sierra Nevada i podziwiać znajdziesz unikalną florę i faunę.

Wakacje w Costa Almeria

Costa Blanca

Costa Blanca (Białe Wybrzeże) zawdzięcza swoją nazwę białym kwitnącym drzewom w tym pięknym regionie. Znajdziesz tu piękne plaże, uważany przez wielu za najpiękniejszy w Hiszpanii. Rozciąga się na długości około 250 km na północ od Vinaros i Torrevieja na południu. Zaciszne miejsce ma łagodny klimat.

Wakacje w Costa Blanca

Costa Brava

Wypoczynek w tym kurorcie cieszy się dużą popularnością wśród turystów z całego świata, piękne piaszczyste plaże, urocze miasteczka
z nocnymi klubami i szeroki wachlarz możliwości sportowych. Większość klubów nocnych znajduje się w Lloret de Mar Są to głównie bary i kluby nocne.

Wakacje w Costa Brava

Costa De La Luz

W Costa de la Luz znajdziesz zarówno piękne kurorty i piękne naturalne parki. Również w tej dziedzinie żywe miejsca jak El Puerto de Santa Maria, Gibraltar i Huelva, Kadyks, najstarsze miasto w Europie, można zobaczyć m.in. katedrę z XVIII wieku lub odwiedzić muzeum archeologiczne.

Wakacje w Costa De La Luz

Costa Del Sol

Wybrzeże Słońca na południu Hiszpanii swoją nazwę zawdzięcza od słoneczny klimatu 300 słonecznych dni w roku. Wybierz apartament na plaży lub luksusową wille z basenem. Ze względu na sprzyjający klimat przez cały rok to również idealne miejsce dla zimowych kilka tygodni.

Wakacje w Costa Del Sol

Costa Dorada

Bardzo popularny wśród miłośników słońca ze względu na piękne, długie, piaszczyste plaże. Znany kurort Salou z piękną promenadą
i ponad 350 palm, ładne centrum i kluby nocnych. Ponieważ nachylenie plaży do morza jest łagodne, ten cel jest także odpowiedni dla rodzin z dziećmi.

Wakacje w Costa Dorada

Fuerteventura

Słynie z pięknych, piaszczystych plaż. Cała plaża dla siebie - tutaj takie wypowiedzi są w rzeczywistości możliwe. W południe, na półwyspie Jandia, na przykład, są kilometry plaż, gdzie niektóre z nich nie wchodzą w skład hotelu lub domu. Krystalicznie czysta woda w jasnych kolorach niebieskim i turkusowym to dla wypoczywających tu pierwszy raz turystów małe zaskoczenie.

Wakacje w Fuerteventura

Gran Canaria

Jest wyspą gdzie można wypoczywać w okresie letnim i zimowym. Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę fakt, że znajdziemy tutaj piękne, piaszczyste plaże, cudowny klimat subtropikalny, zróżnicowany krajobraz Możesz wybrać się na ciekawą wycieczkę jeep safari, zwiedzić wyspę lub wybrać się z dziećmi do jednego z parków wodnych na obrzeżach Playa del Ingles.

Wakacje w Gran Canaria

Ibiza

Inspirująca wyspa otoczona mniejszymi wysepkami i skałami. W ciągu dnia idealne miejsce, aby cieszyć się opaleniznę lub wykąpać się w jasne błękitnej wodzie. Gdy słońce zachodzi pełne kawiarnie, bary i dyskoteki zaczyna żyć w centrum miasta. Labirynt uliczek i zaułków pełnej barów, restauracji i sklepów, w których można spędzić przytulny wieczór delektując się przekąską i napojem.

Wakacje w Ibiza

La Gomera

Czeka na ciebie aby odkryć jej wielki skarb, parku narodowego i światowego dziedzictwa UNESCO, gęsty las z bogactwem flory i fantasmagorii kształtów z wieloma gatunkami roślin, bez wątpienia idealne miejsce dla spacerowiczów.

Wakacje w La Gomera

Lanzarote

Dziwaczny krajobraz w Parku Timanfaya, oazy zielonych palm i tajemnicze jaskinie. Urocze wioski z ich bielonymi domami i zielonymi okiennicami odzwierciedlają Manrique. "Montanas del Fuego" w Timanfaya National Park jest jednym z najciekawszych obszarów wulkanicznych na świecie. Wyłącznie z powodu tego naturalnego cudu warto spędzić wakacje w Lanzarote. Erupcja wulkanu w 1730 roku trwała sześć lat i stworzyła fascynujący krajobraz.

Wakacje w Lanzarote

Majorka

Jest najbardziej popularnym z Balearów. Ciche zatoczki, długie spacery, plaża, świetne zakupy, przyjemne restauracje, wielu wielkich ośrodków z doskonałych hoteli, apartamentów i klubów nocnych – tutaj znajdziesz wszystko. Czy wakacje z rodziną, z przyjaciółmi, z partnerem lub samodzielnie - wyspy hiszpańskie to dobry wybór.

Wakacje w Majorka

Minorka

Wakacje na Minorka znaczy cieszyć się słońcem, morzem i piaskiem na być może najpiękniejszej wyspie hiszpańskich Balearach. Plaże mają łagodnie zejście do morza to idealne miejsce na urlop dla rodzin z dziećmi. Oferuje małe, kameralne plaże, krystalicznie czystą wodą i piękną przyrodę. Jest to raj dla miłośników sportów wodnych i miłośników plaży i przyrody.

Wakacje w Minorka

Teneryfa

Teneryfa to największa i najbardziej tropikalna wyspa archipelagu Wysp Kanaryjskich, jest światem sam w sobie, zbieranie bananów, wspinaczkę, sport i pływanie: to wszystko jest możliwe. Linia brzegowa jest bardzo różna, jak wnętrza; złoty, żółty, czarny lub szary piasek, spokój, plaże i skaliste skały.

Wakacje w Teneryfa

Prezentowane na stronie internetowej maax.pl ogłoszenie, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.
© 2023 Wakacje z MAX-em