Zgoda na pliki cookie
Pliki cookie, które używamy na stronie pozwalają na poprawne jej funkcjonowanie oraz analize statystyki.
Opcjonalne pliki: Google Analytics.
Wymagane pliki: PHP Session

Kraj

Wylot

Wyżywienie

Długość pobytu

Wyjazd od

Powrót przed

Dorośli

Nazwa hotelu

 

Emiraty Arabskie

Oferujemy najbardziej kompleksowe oferty wakacyjne do tego niezwykle różnorodnego kraju, Przyjaźni i gościnni mieszkańcy, fantastyczne miejsce wypoczynku z wszechstronnymi i słonecznymi plażami, luksusowe hotele i wiele atrakcji i sportów wodnych.

Państwo składa się z siedmiu emiratów: Abu Zabi, Dubaj, Ajman, Fujairah, Sharjah, Ras Al Khaimah oraz Umm Al Quwain. Abu Dhabi jest stolicą i wraz z Dubajem jest ważnym międzynarodowym centrum handlowym. Emiraty Arabskie są tyglem różnych kultur i wpływów. Każdy emirat ma swój urok i znajduje się w pięknej górskiej scenerii i na rozległej pustyni. Stolicą jest Abu Zabi. Jego powierzchnia całkowita wynosi 83 600 km2. Panuje tam klimat zwrotnikowy kontynentalny, wybitnie suchy więc kraj ten można odwiedzać przez cały rok. Jednak od końca kwietnia do października są w tym miejscu ogromne upały, gdzie temperatura może sięgać nawet 50 stopni Celsjusza w ciągu dnia. Pada bardzo niewiele, najczęściej w miesiącach od listopada do kwietnia.

Planujesz wakacje w Zjednoczonych Emiratów Arabskich, sprawdź aktualne oferty imprez najlepszych polskich touroperatorów, lista ta zawiera również wszystkie dostępne hotele i aktualne ceny.

Przed wyjazdem do Emiratów Arabskich

1. Walutą obowiązującą w tym kraju jest Dirham Emiratów Arabskich, który można nabyć w kantorze.
2. Językiem urzędowym jest tam język arabski, ale równie dobrze porozumiemy się tam w języku angielskim.
3. Należy pić tylko wodę butelkowaną.
4. Najlepszymi miesiącami na wyjazd są miesiące od listopada do kwietnia, ponieważ w okresie letnim są tam ogromne upały.
5. Zegarki według czasu polskiego letniego należy przesunąć od 2 godziny do przodu.

Zabytki i atrakcje

Fontanny w Dubaju - fontanna Burj jest nazywana tańczącą fontanną, ponieważ strumienie wody są podświetlane przez reflektory, a do tego przygrywa muzyka. Ma ona 275 metrów długości i może wyrzucić wodę na wysokość 150 metrów.

Burj Khalifa - widok na miasto - jest to wieżowiec znajdujący się w Dubaju. Jego budowa trwała od 2004 do 2009 roku. Ma on 829 metrów wysokości. Posiada 163 piętra do użytku. Jest to trzecia z najwyższych budowli na świecie. Na 124 piętrze budynku znajduje się taras widokowy z którego rozciąga się przepiękny widok na całe miasto.

Park wodny Wild Wadi - położony jest na 48500 m2. Posiada liczne baseny i atrakcje np. statek piracki, zjeżdżalnie, sztuczne fale i wiele innych. Wszystko to patrolują wykwalifikowani ratownicy. Można tam także skorzystać z ofert różnych lokali z przekąskami.

Śnieg na pustyni - Park rozrywki - Ski Dubaj jest miejscem, w którym można odpocząć od upałów, ponieważ temperatura wynosi tam -2 stopnie Celsjusza. Jest to kryty ośrodek narciarski z prawdziwie wyglądającym krajobrazem. Można tam skorzystać z jazdy na nartach, sankach, snowboardzie czy zabaw na śniegu.

Park Al Mamzar - zajmuje powierzchnię około 106 ha. W swojej ofercie ma prywatne domy letniskowe do wynajęcia, miejsca do grillowania, basen, chronioną plażę i wiele innych. Znajdują się tam także liczne rodzaje drzew, kwiatów oraz roślin.

iFly - jest to tunel powietrzny, w którym znajduje się symulator skoków spadochronowych. Przed skokiem każdy uczestnik dostaje lekcje od doświadczonych instruktorów na temat skoku oraz w jaki sposób kontrolować pozycje ciała.

Miasteczko dla dzieci - Kidzania – znajduje się w centrum Dubai Mall. Jest to miniaturowy świat, w którym dzieci mogą wcielić się w różne zawody np. policjanta, projektanta mody itp. – przez chwilę poczuć się jak dorosły.

Podwodne Zoo - w centrum handlowym The Dubai Mall w zoo znajduje się łódź z przezroczystym dnem. Kursuje ona po całej powierzchni akwarium. Podczas przejazdu można podziwiać około 33000 różnych gatunków zwierząt wodnych o których opowiadają wyszkoleni przewodnicy.

Muzeum w Dubaju - Dubai Museum. Ma w swoich kolekcjach eksponaty, które prezentują historię Dubaju – bronie, instrumenty muzyczne, tradycyjne stroje. Można tam zobaczyć także krótki film prezentujący rozwój Dubaju, wiele zdjęć i scenek z lalkami.

Wielki Meczet Sheikh Zayed - mieści się w stolicy kraju Abu Zabi – ósmy, co do wielkości meczet na świecie. Jest on przykładem architektury Mughal oraz architektury Mauretańskiej. Na jego terenie znajduje się centrum edukacyjne, biblioteka oraz miejsce codziennych modlitw.

Ajman

Świetne miejsce wypoczynku dla miłośników sportów wodnych.

Wakacje w Ajman

Abu Dhabi

Jest stolicą a zarazem największym miastem tego kraju. Na jego terenie znajduje się mnóstwo zieleni, parków, alei z fontannami, meczetów czy futurystycznych budowli. Jest to idealne miejsce zarówno dla osób lubiących zwiedzanie a także spacerowanie po przepięknych alejach i parkach wśród zieleni.

Wakacje w Abu Dhabi

Dubaj

Położony nad Zatoką Perską. Znany jest przede wszystkim z bogactwa i luksusu. Przyciąga swoimi „śnieżnobiałymi” plażami i przepięknym turkusowym morzem. Można korzystać tam z nurkowania czy pól golfowych. Ciekawym miejscem jest tam Ski Dubaj, gdzie są – 2 stopnie Celsjusza oraz krajobraz prawdziwej zimy.

Wakacje w Dubaj

Fujairah

Leży nad Oceanem Indyjskim. Na jego terenie znajdują się góry i morze. Jest jedynym emiratem, który nie graniczy z pustynią. Uważany jest za jeden z najpiękniejszych emiratów ze względu na piękny krajobraz i rezerwaty przyrody. Zachwyceni będą także miłośnicy nurkowania, ze względu na wspaniały podwodny świat. Osoby lubiące zwiedzanie powinny udać się do centrum, ponieważ tam znajduje się wiele zabytków.

Wakacje w Fujairah

Ras Al Khaimah

Emirat położony na wschodniej części Zatoki Perskiej. Składa się części północnej, dużej enklawy na południu oraz kilku małych wysp w Zatoce. Znajduje się tam m.in. Muzeum Narodowe, umieszczone w dawnym pałacu rodziny Qawasim Al, w którym można podziwiać eksponaty historii naturalnej, sztuki i rzemiosła z poprzednich wieków i inne. Jest to wspaniałe miejsce dla osób pragnących spędzić spokojne wakacje – bez tłumu turystów, miłośników plażowania a także dla osób lubiących wyprawy w góry.

Wakacje w Ras Al Khaimah

Sharjah

Jest trzecim największym z siedmiu emiratów, który posiada ziemie przy Zatoce Perskiej i Osmańskiej. Znajduje się obok Dubaju. Ma jeden z najbardziej zróżnicowanych krajobrazów w państwie. Charakteryzuje go łączenie się starego miasta – meczetów, targowisk z nowym miastem - luksusowe hotele i centra handlowe. Miłośnicy aktywnego wypoczynku, a także zwiedzania będą zadowoleni.

Wakacje w Sharjah

Prezentowane na stronie internetowej maax.pl ogłoszenie, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.
© 2023 Wakacje z MAX-em