Zgoda na pliki cookie
Pliki cookie, które używamy na stronie pozwalają na poprawne jej funkcjonowanie oraz analize statystyki.
Opcjonalne pliki: Google Analytics.
Wymagane pliki: PHP Session

Kraj

Wylot

Wyżywienie

Długość pobytu

Wyjazd od

Powrót przed

Dorośli

Nazwa hotelu

 

Wakacje w Tunezji

Kraj leżący na północy kontynentu afrykańskiego Tunezja jest szczególnie popularnym wśród polskich turystów kierunkiem na wakacje. Kierunek znów trafił do najczęściej wybieranych miejsc na wczasy po krótkim przestoju którego powodem były niepokoje społeczne i rewolucja. Zadać można pytanie dlaczego akurat wakacje w Tunezji, po pierwsze cena, ciepłe morze, dobre wyżywienie, doskonale rozwinięta baza hotelowa. Trzeba jednak zaznaczyć, warto wybierać hotele znane i lubiane, nasi pracownicy chętnie pomogą w wyborze dobrej imprezy, zaproponują najlepsze dostępne hotele, również w internecie można spotkać wiele ważnych informacji dotyczących konkretnego hotelu.

Tunezja oferuje duży wybór atrakcji turystycznych, doskonałe położenie geograficzne, klimat śródziemnomorski oraz zabytki cywilizacji starożytnej. Czterdzieści procent powierzchni kraju składa się z Sahary - przedłużona pustynia, podczas gdy pozostałe sześćdziesiąt składa się głównie z żyznych równin, szczególnie na Wschodzie, tak, że wschodnia część jest gęsto zaludniona. Planując wakacje w Tunezji zapraszamy do naszego systemu gdzie można zarezerwować konkretna imprezę. Po jej dokonaniu nasi pracownicy skontaktują się w celu dalszej realizacji zamówienia.

Między Północą a Południem, istnieje duża zmiana klimatu. Północna część charakteryzuje się typowym klimatem śródziemnomorskim, gdzie lato jest gorące i wilgotne i łagodne zimy. Północ jest idealnym regionem na wakacje. Temperatury wahają się od 7 ° C do 32 ° C. Jesień i wiosna są najlepsze pory roku na wypoczynek lub plany wyjazdu. 98% ludności to muzułmanie. Arabski jest językiem urzędowym, podczas gdy francuski jest językiem używanym w handlu i administracji rządowej. Tunis jest jej stolicą. Tradycyjną potrawą jest kuskus.

Co wiedzieć przed wyjazdem

1. Należy przestrzegać instrukcji bezpieczeństwa podanych przez lokalne władze lub operatora, Przez cały okres pobytu powinno się mieć przy sobie kopię paszportu lub dowodu tożsamości.
2. W trakcie pobytu nie powinny pojawić się problemy, ale wszyscy podróżni powinni zdawać sobie sprawę z obecnej sytuacji politycznej i bezpieczeństwa oraz nakładanych ograniczeń. Tunezja ma już za sobą zamieszki, które miały miejsce podczas wydarzeń ze stycznia 2011 i porządek publiczny jest utrzymany w większości obszarów.
3. Przyszłe demonstracje są prawdopodobne i zalecamy, aby obywatele polscy unikali wszelkich form demonstracji.
4. Istnieje ogólne zagrożenie ze strony terroryzmu. Ataków nie można wykluczyć i mogą być masowe, w tym w miejscach uczęszczanych przez emigrantów i turystów zagranicznych.
5. Granica z Libią jest otwarta, ale sytuacja w zakresie bezpieczeństwa pozostaje napięta. Punkty graniczne są czasami zamykane bez powiadomienia.
6. Przed podróżą należy wykupić kompleksowe ubezpieczenie.

Co warto zobaczyć

Muzeum Bardo - Oddalony o 4 km od stolicy kraju jest naprawdę imponujący. Zadziwiający jest następujący fakt: Jest najważniejszym muzeum sztuki rzymskiej na świecie, tutaj np. znajdziesz największy zbiór rzymskich mozaik.
Kartagina - Jedno z najbardziej znanych stanowisk archeologicznych, choć skarby które przetrwały są rozrzucone na dużym obszarze stolicy. Założona w 814 pne przez Fenicjan, w czwartym wieku pne Kartagina stała się centrum ich ogromnego morskiego imperium. W 416 rpne została zniszczona przez Rzymian, 25 lat później rozpoczęła się jej odbudowa. Stała się trzecim największym miastem Imperium Rzymskiego zanim została zniszczona przez Arabów w roku 692, kończąc swój rozkwit.
Miasteczko Sidi Bu Said - Pieszczotliwie zwana Sidi Bou przez Tunezyjczyków zdobyła nagrodę za najpiękniejszą, uroczą i przyjemną miejscowości. Roślinność jest bujna wszechobecna a domki jak z pocztówki.
Cytadela w Kelibia - Cytadela została zbudowana na szczycie cyplu skalnego, posiada widok na morze w północno-wschodniej stronie przylądka Bon. Najstarsze części fortu zawierać rzymskie komponenty, ale główna część obiektu pochodzi z XVI wieku. Następnie przeszedł kilka modyfikacji. Masywny, przysadzisty budynek jest otoczony grubą ścianę z kwadratowymi wieżami. Wejście jest bronione przez barbakanu. Rampa przechodząca pod warownym halami prowadzi do centrum fortu.
Kerkouane - punickie ruiny - Osiem kilometrów na północ od Kelibia są niezwykłe pozostałości po punickim mieście. Zniszczone w 236 roku pne, został wykopane w 1952 roku i zostały wpisane na listę UNESCO. W położonym obok muzeum znajduje się znaczna kolekcja wykopanych tutaj przedmiotów: ceramika, biżuteria, drewniane rzeźby i posągi grobowe.
Miasteczko Banzart - Wydaje się być stworzony dla turystyki, niezwykle malowniczy stary port, małe uliczki, długie piaszczyste plaże ciągnące się kilometrami w obu kierunkach.
Bulla Regia - Dwa fascynujące i zupełnie inne rzymskie tereny w dolinie nad górami Medjerba, na północ od Jendouba. To co odróżnia go od innych rzymskich obiektów archeologicznych, to jego podziemne wille. Rzymianie wybudowali swoje domy częściowo pod ziemią, aby chronić się przed upałem letnim.
Ruiny w Sbeitli - Na tunezyjskich polach stoi miasto, które kiedyś było stolicą imperium. W 646, szlachcic zwany Gregory ogłosił niezależność od Bizancjum, mianował się cesarzem i wybrał Sbeitla jako jego stolice. Masywny łuk triumfalny zaprasza do miasta. Za nim prostopadłe rzymskich ulice dzielą miasto. Bizantyjskie twierdze świadczą o konieczności chronienia się przed atakami. Podczas starożytności, miasto znajdowało się zaledwie kilka kilometrów od końca znanego świata: 120 km na południowy zachód od Kairouan, około 200 km od wydm Sahary.
Miasteczko El Kef - Małe miasto w północno-zachodniej części kraju. Miasto zbudowane jest na południowym zboczu Jebel Dyr Mountain, który jest częścią Tebersouk we wschodniej części gór Atlasu. El Kef oferując autentyczne smak.
Medyna - Najstarsza część miasta pochodzi z okresu w którym region został zdobyty przez wojska arabskie pod wodzą Ghassanid. Miasto ma dostęp za pośrednictwem Morza Śródziemnego do najważniejszych portów południowej Europy.
Koloseum w El-Dżemie - Ogromny relikt z Imperium Rzymskiego, został wybudowany w latach 230 i 240 AD. Wzniesiony w mieście El-Djem (znany również jako Thysdrus), jednego z najbogatszych w rzymskiej Afryce w szczytowych czasach Imperium. Koloseum ma około 100 m wysoki o pojemności ponad 20.000 widzów.
Matmata - Wieś w południowej części kraju, która słynie z mieszkań jaskiniowych. Tutaj kręcono sceny do filmu Star Wars (Gwiezdne Wojny). W 2004 roku miasto liczyło 2116 mieszkańców. Pokoje są zbudowane z poszczególnych jaskiń wykopanych w skale, ze wspólną łazienką, ale miejsce jest naprawdę wyjątkowa, można zdecydować się na wizytę i spędzić dzień w tym także noc.
Ksar Ghilane - gorące źródła - Oaza w południowej kraju znajduje się na skraju Wielkiego Erg Oriental. Jest zasilana przez gorące źródła, gdzie można zażyć gorących kąpieli.
Synagoga - El-Ghriba - Społeczność żydowska w Jerba jest jedna z najstarszych wspólnot żydowskich poza Izraelem. Synagoga posiada jedną z najstarszych Tor na świecie.

Djerba

Oferuje kilometry piaszczystych plaż, od dobrych do znakomitych hoteli które współgrają w harmonii z krajobrazem, korty tenisowe oraz pola golfowe, fitness i wellness, jak również sporty wodne od surfingu, kitesurfingu, żeglarstwa, nart wodnych do paragliding. Zaprasza również na spacer po rynku w Djerba i Midoun .

Wakacje w Djerba

Hammamet

Łagodny klimat, naturalne piaszczyste plaże, dobrej jakości hotel i kolorowe ogrody kwiatowe z roślinnością czynią osobliwy urok najstarszego ośrodka turystycznego. W trakcie pobytu jedna z atrakcji jest spacer po Medynie - otoczoną grubymi murami. Z murów można podziwiać piękny widok na miasto i morze. W nowej dzielnicy Yasmine-Hammamet kursuje "mini pociąg". Zaprasza również do muzeów, suków, restauracji i kawiarni. Warto odwiedzić w Medynie w Yasmine z muzeów, sztuki i rzemiosła, suków, restauracji i kawiarni. Park rozrywki Carthageland oferuje mnóstwo zabawy i gry.

Wakacje w Hammamet

Mahdia

Dobrze zachowane stare miasto z jego krętymi uliczkami i bazarami, wielkim meczetem który został niedawno odrestaurowany, jest zdominowany przez twierdzy Bordj El Kebir. Małe miasto portowe na Cape Afryka była kiedyś stolicą szyickich Fatymidów. Swą nazwę zawdzięcza do kalifa Abdallah al-Mahdi, który założył miasto w 921 roku. Mimo, że turystyka jest od dawna ważnym źródłem dochodów, Mahdia jest nadal wolna od masowej turystyki

Wakacje w Mahdia

Monastir

Malownicza wioska rybacka na wschodnim wybrzeżu, corocznie odwiedzana przez wielu turystów z całego świata. Miasto i pobliskie region jest zamieszkany przez około 73.000 mieszkańców, wielu z nich nadal nosić stare ubrania przypominając o starych czasach. Park rozrywki Douar Kortine to nowoczesny technologicznie obiekt. Wśród najbardziej popularnych atrakcji turystycznych obok malowniczej przyrody to Ribat (dawna twierdza), port rybacki i oczywiście niezagospodarowane plaże.

Wakacje w Monastir

Sousse

Tutaj można poczuć prawdziwą arabsko-orientalną atmosferę. Przepiękne Stare Miasto jest dodane Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Niezliczone sklepy i warsztaty rzemieślnicze, wąskie uliczki oraz bary i restauracje. W pobliżu wieży Khalf-jeden znajduje się muzeum z cennymi mozaikami arabskich. Dużą atrakcją jest również pobliski park wakacyjny El Kantaoui.

Wakacje w Sousse

Zarzis

Oczarowuje swoich gości żywą mieszankę orientalnych i europejskich kultur, tradycji i nowoczesności. Od XII do XVI wieku był jednym z najbogatszych i największych miast w świecie islamskim. Dziś jest tutaj ponad 700 budynków, pałace, meczety i mauzolea.

Wakacje w Zarzis

Prezentowane na stronie internetowej maax.pl ogłoszenie, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.
© 2023 Wakacje z MAX-em