Zgoda na pliki cookie
Pliki cookie, które używamy na stronie pozwalają na poprawne jej funkcjonowanie oraz analize statystyki.
Opcjonalne pliki: Google Analytics.
Wymagane pliki: PHP Session

Kraj

Wylot

Wyżywienie

Długość pobytu

Wyjazd od

Powrót przed

Dorośli

Nazwa hotelu

 

Wakacje Sri Lanka aktualne oferty

Państwo położone w Azji południowej na wyspie Cejlon. Oblewają ją wody oceanu Indyjskiego oraz Zatoki Bengalskiej. Ma bardzo zróżnicowany geograficznie układ: góry, sawanny, dżungle, lasy deszczowe i większe miasta, bardziej zaludnione. Panuje tu klimat podrównikowy wilgotny. Najlepiej przyjechać tutaj w czasie między grudniem a marcem. W sezonie turyści bardzo chętnie odwiedzają ten kraj, hotele są pełne turystów przyjeżdżając tutaj nie trzeba mieć wizy turystycznej, jednak obowiązkowy jest paszport.

Plaże stanowią główny cel podróży. Złote, szerokie i nasłonecznione są dostępne prze cały rok. Można plażować do woli i sączyć chłodne drinki. Warto jednak też zrobić sobie przerwę i zakosztować kąpieli w ciepłej wodzie, a także uprawiać sporty wodne: narciarstwo wodne, deska surfingowa, motorówka czy nurkowanie i podziwianie rafy koralowej i wraków statków.

Jedzenie jest bardzo dobre, ale także bardzo ostre, wręcz piekielnie ostre. Ma niepowtarzalny smak. Je się dania tylko palcami prawej ręki, nie używając sztućców. Tradycyjne danie to chyba ryż z curry lub hopper, czyli naleśnik smażony na dużym ogniu. Żaden posiłek nie może być przyrządzony bez dodatku czerwonej soczewicy. Mieszkańcy są przyjaźnie nastawieni do turystów i bardzo uprzejmi. Sri Lanka posiada też bardzo bogatą historię. Wyjątkowe zabytki są mieszaniną wielu kultur. Świątynie buddyjskie i hinduskie są wyrazem wielkiej religijności tego narodu. Warto pamiętać o stosownym ubiorze w świątyniach, czyli zakryć ramiona i kolana. W opisywanym kraju obowiązuje ruch lewostronny, kierowcy są nieostrożni.

Co wiedzieć przed wyjazdem

1. Walutą Sri Lanki jest rupia lankijska (LKR), 1 LKR= 100 centów, 1 PLN= 37 LKR. Ceny poza sezonem spadają nawet trzykrotnie w porównaniu do najpopularniejszych miesięcy.
2. Czas obowiązujący na Sri Lance w porównaniu do Polski w lecie jest dodawane 3,5 godziny zaś zimą 4,5.
3. Zabronione jest wywożenie z krajów przedmiotów pochodzenia zwierzęcego. Bez opłat można wwieźć i wywieźć 1,5 l alkoholu, 2 butelki wina, 200 papierosów, 50 cygar oraz perfumy.
4. Wymagane są szczepienia ochronne, ze względu na wysokie koszty leczenia najlepiej wykupić sobie ubezpieczenie.
5. Językiem oficjalnym jest syngaleski i tamilski, ale wielu mieszkańców posługuje się angielskim.
6. Obowiązuje ruch lewostronny, kierowcy tam nie przestrzegają prawa, więc często wyprzedzają na „czwartego”, więc najlepiej wypożyczyć samochód z kierowcą.
7. Wskazane są szczepienia przeciw żółtaczce A i B, durowi brzusznemu i tężcowi oraz profilaktyka przeciwmalaryczna.

Atrakcje dla Turystów

Pinnawela - czyli sierociniec słoni, został założony dla opuszczonych słoni. To jedna z atrakcji, gdzie każdy może podziwiać z 70 słoni podczas karmienia, kąpieli w rzece. Słonie znalazły tu schronienie przed gniewem rolników, którym niszczyli pola. Kościół Wolvendaal, Gangaramaya - świątynia buddyjska, Seema Malaka, Old Town Hall, Ogród botaniczny - Peradeniya

Południowa Prowincja

Oprócz krajobrazu można podziwiać świątynie buddyjskie oraz zabudowania pozostawione przez Anglików, Portugalczyków i Holendrów. Na turystów czekają ciekawe parki narodowe; Kumana, Yala, Lunugamvehera, Uda Walawe oraz inne miejsca ochronne. Wyspę ze wszystkich stron otaczają nefrytowe wody Oceanu Indyjskiego, które na zachodzie przechodzą w Morze Arabskie i na wschodzie w Zatokę Bengalską.

Wakacje w Południowa Prowincja

Wschodnia Prowincja

Charakterystyczne dla tego region są dziewicze tereny, gdzie nie ma zbyt dużej turystyki, przez to właśnie ma swój urok oraz jest to dobre miejsce na poznanie wyspiarskiego folkloru. Trincomalee jest stolicą i zarazem najchętniej odwiedzanym miejscem w tym regionie. To portowe miasto. Hotele mają dostęp do ciągnącego się daleko w głąb morza płaszczyzną. Położone są w egzotycznej roślinności i błękitnych lagun.

Wakacje w Wschodnia Prowincja

Zachodnia Prowincja

Najbardziej zaludniony teren na wyspie, uchodzi ono za główną gałąź przemysłu związany z wypoczynkiem zorganizowanym. Podzielona jest na trzy dystrykty: Kolombo, Gampaha i Kalutara. Jest wiele atrakcji związanych z aktywnym spędzeniem wolnego czasu i zabytki przedstawiające najczęściej buddyjskie świątynie. Czekają tu również tradycyjne wioski rybackie, gdzie można poznać techniki łowienia ryb ze specjalnych żerdzi i zasmakować w owoców morza. Warto wybrać się na ulicę Chatham Street, by dojść do domu towarowego Cargills, który jest zabytkiem. Ciekawe miejsce jest w dzielnicy bazarowej Pettah.

Wakacje w Zachodnia Prowincja

Prezentowane na stronie internetowej maax.pl ogłoszenie, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.
© 2023 Wakacje z MAX-em