Zgoda na pliki cookie
Pliki cookie, które używamy na stronie pozwalają na poprawne jej funkcjonowanie oraz analize statystyki.
Opcjonalne pliki: Google Analytics.
Wymagane pliki: PHP Session

Kraj

Wylot

Wyżywienie

Długość pobytu

Wyjazd od

Powrót przed

Dorośli

Nazwa hotelu

 

Wakacje w Maroko

Państwo, które jest położone w północno-zachodniej Afryce nad Morzem Śródziemnym. Sąsiaduje z Algerią, Saharą Zachodnią oraz z Ceutą i Melillą. Łączna długość granic to 2 017,9 km. Stolicą tego kraju jest Rabat. Jest krajem wielu kontrastów przyrodniczych, większą część zajmują góry Atlas. Na południu i wschodzi znajduje się Sahara, a także piękne wybrzeża. Maroko jest to najstarsze muzułmańskie królestwo. Słynie z długich atlantyckich plaż, gorąca afrykańskiego słońca i cudownej zieleni. Targowiska przyciągają turystów z całego świata. Niegdyś miejsce hipisów i reżyserów filmowych w poszukiwany pięknych scenerii, barw, smaków i aromatów. Piaszczyste plaże i turkusowa woda zachęcają do słonecznych, wodnych kąpieli. Wakacje w Maroko - spotykamy się z doskonałymi warunkami do uprawiania sportów wodnych m.in.: pływanie, nurkowanie, windsurfing, nart wodne i inne. Dla turystów chcących wypocząć aktywnie polecamy wycieczki górskie, przy których podziwiać będziemy uroki flory i fauny, zaś dla osób planujących doznać spokoju proponujemy wycieczki samochodowe wzdłuż wyspy, spacery po starych Medynach.

Planując udane wakacje w Maroko możesz skorzystać z najlepszych ofert także last minute w dwóch kurortów – Agadir i Saidia. Kurorty te charakteryzują się przede wszystkim długimi piaszczystymi plażami i pięknym morzem. W regionach turystycznych znajdą się atrakcje dla wszystkich - bary czy restauracje, liczne zabytki, a także miejsca do uprawiania sportu. Maroko to świetny wybór dla każdego turysty.

Casablanca - drugie co do wielkości miasto w Afryce. Główny ośrodek przemysłowy i kulturalny. Wokół placu Mohammeda V mieści się nowoczesne centrum miasta z drapaczami chmur, natomiast stare miasto otoczone jest murami i zachowało swój arabski charakter. Charakterystyką tego miasta jest budowla, która zaliczana jest do jednego z cudów współczesnej architektury jest to meczet Hassana II. Casablanca oferuje swoim turystom wiele sportów wodnych jak i piaszczyste plaże. Wakacje w Maroko to nie tylko Aggadri ale również inne kurorty.

Rabat Dawniej był portem rzymskim, później piracką przystanią, a teraz jest drugim co do wielkości miastem w kraju. Miejscowość ta zawiera wiele wspaniałych zabytków, malowniczych plaż, turkusowych wód oceanu co przyciąga wielu turystów. Można tu zobaczyć m.in. pozostałości po budowlach rzymskich, cytadelę, mury z bramami, meczety i wiele innych ciekawych zabytków.

Co wiedzieć przed wyjazdem

1. Obowiązującą walutą jest Dirham Marokański, którą można kupić w kantorze, lub kantorze internetowym.
2. Językiem urzędowym jest język arabski, ale w turystyce używa się także francuskiego.
3. Ze względu na zróżnicowany klimat najlepiej pojechać od marca do mają lub od września do października.
4. Serwowane dania zawierają dużo warzyw oraz ziół i przypraw. Niektóre są nietolerancyjne dla naszego żołądka dlatego warto zabrać ze sobą odpowiednie leki.
5. W meczetach obowiązuje zakaz wchodzenia ludzi z innym wyznaniem niż muzułmańskie.

Atrakcje dla Turystów

Kasbah - Rabat - Ufortyfikowane miasto na wzgórzu z widokiem na rzekę Oued Bou Regreg i ocean. Jego historia sięga XII wieku. Większość Kasbah des Oudaias składa się z pięknych białych domów z wąskimi uliczkami. Z głównego placu wewnątrz Kasbah cieszyć się można panoramicznym widokiem na Ocean Atlantycki.
Marrakesz – jest to drugie co do wielkości miasto w Maroku, największy region turystyczny w kraju. Jednym z ciekawszych miejsc jest tam plac Jamal el Fna. Jest to duży plac położony w centrum miasta, który pełni rolę placu targowego. Można tam spotkać ulicznych grajków, zaklinaczy węży oraz zobaczyć różne przedstawienia teatralne. Znajduje się tam także popularny park Agdai i Menara.
Fez – jest najstarszym marokańskim miastem. Przez wiele lat było najważniejszym ośrodkiem kultury kraju. Znajdują się tam wspaniałe budowle m.in. medressa Bu Inanijja oraz meczet Karawijjin. Na obrzeżach starej medyny znajdują się również słynne garbarnie.
Rabat – jest to stolica kraju. Ma charakter europejski, jest ważnym ośrodkiem przemysłowym i rzemieślniczym. Jest otoczone przez mury obronne. Ważniejszymi zabytkami tam są meczet Hasana , kompleks Kazba Al Udaja oraz cytadela Szella, w której pełno jest roślinności oraz dzikich ptaków.
Pałac Królewski Dar el-Makhzen (XVIII w.) - jest to część zespołu zabudowań, który zajmuje około 80 ha. W tym miejscu odbywały się posiedzenia Ligi Arabskiej. W tej chwili ciężko uzyskać zgodę na zwiedzenie, ponieważ muszą na się na to zgodzić sfery kulturalne lub polityczne.
Casablanca - jest ona najpopularniejszym i największym miastem oraz portem morskim. Znajduje się tam wiele zabytków, które warto zobaczyć np. drugi co do wielkości na świecie meczet Hassana II, katedra Sacre Coeur czy synagoga Beth-El. Koniecznym punktem zwiedzania powinna być także stara Medyna z piękną architekturą oraz nowa Medyna, gdzie znajdują się wszystkie instytucje państwowe.
Sale - miasto, które nazywa się „bliźniaczym miastem” Rabatu, pomimo że wcale nie są do siebie podobne. Znajdują się tam Wielki Meczet z XI wieku, medresa Merenidów z XIV wieku czy Grobowiec Sidi Abdullaha ben Hassuna, który jest uważany za świętego.
Szefszawan - miasto, które nazywane jest „błękitnym miastem”, ponieważ prawie wszystkie budynki są tam koloru niebieskiego. Znajduje się tam ponad 20 świątyń i meczetów, najpopularniejszym jest meczet El Adamaa Masjid. Oko zwiedzających ucieszy także forteca z XVII wieku czy Muzeum Rzemiosła.
Tanger - miasto, które znajduje się w północnej części kraju. Jest to również międzynarodowy port Godnymi uwagi są tam kościół św. Andrzeja, ogrody Mendubia oraz grób wielkiego podróżnika Ibn Battouta.
Meknes - miasto położone na północy kraju. Często pomijane przed podróżujących, co jest błędem, ponieważ znajduje się tam wiele ciekawych zabytków. Warto tam zobaczyć bramę Mansura, grób Ismaila, Wielki Meczet, Sułtańskie budowle i wiele wiele innych.
Cascades d’Ouzoud - wodospad położony około 150 km od Marrakeszu. Centralna kaskada ma około 110 metrów, na końcu wpada do rzeki Wadi Al Abid.
Wąwóz Todra - jest idealnym miejscem dla osób lubiących aktywność ruchową, a przede wszystkim wspinaczkę po wapiennych skałach. Miłośnikom mniej ekstremalnych sportów spodoba się spacer w dolinie pomiędzy pięknymi palmami i wioskami.

Agadir

najbardziej popularny kurort Maroka z licznymi sklepami i kawiarenkami . W 1960r. miasto zostało zniszczone przez trzęsienie ziemi, od tego momentu od budowa nie posiada już dawnego charakteru, ani zabytków. To co zostało z starego miasta jest m.in. kasaba- dawna rezydencja berberyjska. Osoby zafascynowane architekturą mogę być zawiedzeni co do ilości zabytków. W okolicy znajdują się piaszczyste plaże, ośrodek sportów wodnych, korty tenisowe oraz 27-dołkowe pole golfowe. Osoby pragnące doznać spokoju znajdą go odpoczywając na plaży lub poprzez długie spacery wzdłuż brzegu oceanu.

Wakacje w Agadir

Marrakesz

Marrakesz podkreślany jest poprzez gorące powietrze, czerwono- brunatne mury oraz palmy, które stanowią trochę ochłody dla turystów. Aura Maroka zachwyca nas tajemniczością, bogactwem, barwami na słynnych placach, na których to słychać różne dźwięki i rytmy . Jest czwartym wielkim miastem Maroka. Przyciąga wielu turystów, którzy pragną podziwiać liczne zabytki m.in. meczety, grobowce, Plac Dżamaa al-Fina; na którym kupimy wszystko co tylko chcielibyśmy aby pojawiło się w naszym domu po powrocie z Maroka.

Wakacje w Marrakesz

Prezentowane na stronie internetowej maax.pl ogłoszenie, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.
© 2023 Wakacje z MAX-em