Zgoda na pliki cookie
Pliki cookie, które używamy na stronie pozwalają na poprawne jej funkcjonowanie oraz analize statystyki.
Opcjonalne pliki: Google Analytics.
Wymagane pliki: PHP Session

Kraj

Wylot

Wyżywienie

Długość pobytu

Wyjazd od

Powrót przed

Dorośli

Nazwa hotelu

 

Wakacje i wypoczynek Grecji

Grecja kraj położony w południowo-wschodniej części Europy. Wybierając się na wakacje w Grecji warto poznać znane kurorty i kierunki. Każdemu z nas kojarzy się z dużą ilością słońca, dojrzałymi oliwkami, pysznym winem i kozim serem oraz z dużą ilością wolnego czasu. Możemy spotkać się z serdecznością mieszkańców, którzy z miłą chęcią zawsze oprowadzą nas po swoim ojczystym kraju. Stolicą są Ateny. Jej powierzchnia całkowita to 131 990km2. Jest to kraj znany z licznych starożytnych zabytków, wysp oraz smacznej kuchni. Słynie także z upraw winorośli oraz igrzysk olimpijskich. Największe państwo antycznego świata. Grecję można podzielić na kontynentalną oraz wyspy rozsiane na morzach Egejskim i Jońskim.

Co wiedzieć przed wyjazdem

1. Językiem urzędowym jest język grecki, ale można się tam porozumieć także w języku angielskim i niemieckim.
2. Obowiązującą walutą jest euro, które można nabyć w każdym kantorze.
3. Kuchnia grecka jest smaczna i świeża, więc nie powinno się mieć problemów żołądkowych.
4. Na wakacje do Grecji najlepiej wybrać się w miesiącach od czerwca do września.

Zabytki i atrakcje

Narodowe Muzeum Archeologiczne - Będąc w stolicy nie można pominąć tej niesamowitej atrakcji. W Muzeum Archeologicznym zobaczymy ogromną kolekcję eksponatów i arcydzieł które posiadają unikatową wartość kulturową i artystyczną. Wiele posągów, masek ze złota, rzeźb, eksponaty z życia codziennego: talerze, noże, dzbany, łyżki itd. Aby dokładnie zapoznać się z arcydziełami potrzeba kliku dni a nie godzin.
Plaka - Ateny - Plaka to malownicza dzielnica historyczne sąsiedztwo Atenach, położona na północnych i wschodnich zboczach Akropolu, zawiera kręte uliczki i klasycystyczną architekturę. Jest odwiedzana co roku przez setki tysięcy turystów i jest pod ścisłą ochronną jako jedyny dzielnica w Atenach gdzie woda, kable, telewizja kablowa, telefon, internet, i ścieki leżą pod ziemią. Pojazdy silnikowe nie są dozwolone w dzielnicy Plaka, a większość ulic jest zbyt wąskich aby je pomieścić.
Akropol - Wznosi się na wysokość 60 - 70 metrów nad miastem, skaliste płaskie wzgórze Akropolu zajmuje powierzchnię 300 metrów od wschodu na zachód i 150 metrów od północy na południe. Pierwsze fortyfikacje powstały przed Myceneans w XII wieku pne, a część z nich przetrwała do 510 pne, gdy tyran Hippiasz został obalony, a one zostały zburzone, aby zapobiec powrót do tyranii. Kiedy Akropol został splądrowany przez Persów w 580 rpne, Ateńczycy ślubowali nigdy go odbudować, ale trzydzieści trzy lata później, wielcy mężowie stanu Perykles przekonał zgromadzenie ludowe, aby jednak je zrekonstruować jako na trwałym świadectwem chwały demokratycznych Aten i jego imperium. Dzisiaj możemy podziwiać ten pomnik.
Wieża Wiatrów - W czasach starożytnych pełniła rolę zegara słonecznego i wodnego a także wiatrowskazu. Każda z ośmiu ścian jest ozdobiona płaskorzeźbą jest zdobiona płaskorzeźbą jednego z ośmiu bogów wiatru. Pod nimi można jeszcze zobaczyć pozostałości po zegarach słonecznych.
Teatr Herodesa Attykusa - Znajduje się na południowej stronie Akropolu w Atenach, nosi imię jego budowniczego. Zbudowany w 161 roku pne. teatr jest teraz miejsce odbywających się latem festiwali.
Kolonaki - Znajduje się między Lycavittos Hill a placem Syndagma i jest elegancką dzielnica miasta. Są tu sklepy oferujące drogie i luksusowe towary, kawiarnie, mniejsze sklepiki i bary, całkiem przyjemnie jest tutaj pospacerować: podziwiać piękne budynki i sklepy, a potem odpocząć sącząc kawę na ładnym placu.
Świątynia Posejdona - Jest jednym z najważniejszych sanktuariów w Attyce. Historycy doszli do wnioski, że była zamieszkana w okresie prehistorycznym, ale nie ma dowodów praktyk religijnych w takim wczesnym okresie. "Sunion Hiron" (sanktuarium Sounion) jest po raz pierwszy wspomniane w Odysei, jako miejsce, gdzie Menelaos został zatrzymany po jego powrocie z Troi, aby pochować swojego sternika. Znaleziska VII wieku przed naszą erą są liczne i udowadniają istnienie zorganizowanego kultu na dwóch punktach: na skraju cyplu południowym i około 500 m. na wschód od niego, gdzie była świątynia Ateny.
Akrokorynt - Stroma skała wznosi się na południowy-zachód od starożytnego Koryntu zwieńczona twierdzą, obwarowaną cytadela - najważniejsze dzieło fortyfikacji w okresie od starożytności aż do wojna o niepodległość w 1821 roku. Ma 575 m wysokości i jej ściany mają łącznie prawie 2.000 m długości.
Mykeny - W mitologi greckiej można przeczytać, że ojcem Myken był Perseusz. Początki sięgają III tysiąclecia p.n.e. a dość znaczny rozwój miał miejsce w latach 1580-1100 p.n.e. kiedy to było ważnym centrum kultury mykeńskiej którą stworzyli osiadli na Peloponezie Achajowie. Najbardziej znanym przywódcą był znany z Iliady Agamemnon. W roku 1200-1100 podczas napaści Dorów zostały bardzo poważnie zniszczone, a w czasie panowania rzymian zamieniły się w ruin.
Monemvassia - Ta ogromna skała jest prawie całkowicie otoczona wodą, tylko wąska grobla łączy ją z lądem. Znajduje się u wybrzeży Peloponezu. Mając doskonałe walory obronne przez lata istniała jako bastion nie do zdobycia, opierając się wszelkim najazdom, którzy już z daleka widzieli imponującą skałę na morzu.
Wąwóz Lousios - Cudowny krajobraz, bujna roślinność pomiędzy surowych gór oraz wybudowane na urwistych ścianach klasztory to można zobaczyć podczas wycieczki do Lousios.
Osios Loukas - Zabytkowy klasztor otoczony murem położony w pobliżu miejscowości Distomo na zachodnim zboczu Helicon w Boeotia. Jest to jeden z najważniejszych zabytków architektury i sztuki bizantyjskiej, jest notowany na stronach internetowych światowego dziedzictwa UNESCO.

Ateny

Wypoczynek połączony ze zwiedzaniem jednego z najstarszych miast europejskich, w trakcie spaceru można podziwiać starożytne Ateny z najbardziej znaną dzielnicą Akropolu którą wciąż imponuje wielkością i masywnością filarów, kolejną atrakcji jest dzielnica Plaka z wąskimi uliczkami, sklepami z antykami oraz kawiarnie i restauracje. Zapraszamy również do Muzeum Akropolu w którym można podziwiać rzeźby, ceramikę i biżuterię od neolitu do czasów rzymskich.

Wakacje w Ateny

Attyka

Podążaj śladami starożytnych Greków podczas wakacji w Attyce i zrelaksuj się na greckiej riwierze. Planujesz wycieczkę do Attyce? Niezależnie od tego, czy planujesz romantyczny wypad, wyjazd rodzinny czy pakiet all-inclusive, pracownicy biura podróży MAX pomogą w zaplanowaniu wspaniałego urlopu. Porównaj ceny hoteli i znajdź idealne wakacje.

Wakacje w Attyka

Chalkidiki

Prawdopodobnie żaden inny region nie jest tak czysty a zarazem różnorodny. Dzikie krajobrazy usiane cyprysami, ale również piękne i zaciszne zatoczki zdominowały jej obraz. Sithonia i Kasandra mają do zaoferowania co innego i każdy powinien coś znaleźć dla siebie. Nie bez powodu Chalkidiki są równie znane jak wyspy w tym kraju.

Wakacje w Chalkidiki

Evia

Dokładniej na Morzu Egejskim leży wyspa Evia. Można tu przeżyć aktywny wypoczynek w śródziemnomorskim klimacie. Evia nie może jeszcze pochwalić się długą historią, jednak istnieje wiele atrakcji i jest co oglądać. Hotel w którym się Państwo zatrzymacie może być doskonałą bazą wypadową do zwiedzania greckich wysp.

Wakacje w Evia

Korfu

Każdego z nas zachwyci magią kolorów i zapachów. Promienie słoneczne odbijają się w krystalicznie czystej wodzie. Miejsce to jest idealne dla osób, które chcą trochę odpocząć. Architektura znajdująca się na Korfu zachwyci każdego, który przyjedzie tu odpocząć, ciasne kamienne i kręte uliczki przyciągają wielu turystów. Kurorty nadmorskie oferują bogate możliwości aktywnego wykorzystania pobytu nad morzem m.in. windsurfing, żeglarstwo. Osoby pragnące odpocząć zachęcamy do wycieczek rowerowych wśród oliwnych gajów.

Wakacje w Korfu

Kos

Ta grecka wyspa w pobliżu Turcji jest jednym z najbardziej popularnych w ofercie znana przede wszystkim z pięknych plaż, wielu restauracji, barów i zielonych wzgórz usianych dzikimi kwiatami. Nie znajdziesz tutaj wysokich hoteli, zamiast tego można znaleźć kilkupiętrowe kurorty w otoczeniu kwiatów i zieleni.

Wakacje w Kos

Kreta

Kusi swoimi niepowtarzalnymi krajobrazami, wysokimi temperaturami, przytulnymi hotelami, przepiękną pogodą, złocistym piaskiem jak i krystaliczną wodą. Kreta jest odpowiednim miejscem na spędzenie wolnego czasu dla osób aktywnych jak i potrzebujących odpoczynku. Miejscowe smakołyki jak feta, musaka, miód, owoce morza, oliwki nie są nam obce, ale wyhodowane na podnóżu greckim są o wiele lepsze.

Wakacje w Kreta

Lefkada

Lefkada

Wakacje w Lefkada

Lesbos

Lesbos

Wakacje w Lesbos

Mykonos

Ta grecka wyspa nie wymaga specjalnej reprezentacji i reklamy. Jej nazwa od dawna był‚a kojarzona z prestiżowym i modnym kurortem wakacyjnym. Udał‚o się zachować dziewicze naturalne piękno a jednocześnie tworząc centrum modnego życia na Morzu Śródziemnym. Wyspa posiada wiele tajemnic i zagadek oraz naturalne piękno z dobrze rozwiniętą infrastrukturą i hoteli o różnych kategoriach.

Wakacje w Mykonos

Naxos

Naxos

Wakacje w Naxos

Peloponez

Położona w południowej część Grecji kontynentalnej, rozległy półwysep jest technicznie samą wyspa, oddzielona od lądu przez Kanał Koryncki. Otoczony wyjątkowo czystymi wodami zawiera wspaniałe plaże wybrzeża bez towarzyszących tłumów.

Wakacje w Peloponez

Riwiera Olimpijska

Ten znany kierunek urlopowy zwany jest również Pieria zlokalizowany w Grecji północnej oraz na południu również znanej prowincji Macedonia, wielu turystów kojarzy go z mityczną górą Olympus i związana z nią mitami, jednak dla każdego kto planuje spędzić urlop relaksując się na plaży znajdzie tu najlepsze warunki czyli siedemdziesięciokilometrowe wybrzeże z krystalicznie czystą wodą.

Wakacje w Riwiera Olimpijska

Rodos

Położona jest na morzu Egejskim. Wyspa ta ma najwięcej słońca w ciągu całego sezonu, dlatego to miejsce przyciąga wielu turystów. Lazurowa woda, przyjemny chłód latem, sprzyjające wiatry dla windsurferów to uroki tej miejscowości. Symbolem wyspy jest róża rodyjska. Każdy, który się tam wybierze znajdzie coś dla siebie, dla osób potrzebujących zabawy znajdą się dyskoteki
i kluby, które będą ich bawić do samego rana.

Wakacje w Rodos

Saloniki

Prawdziwy kawałek kraju a zarazem ważne miasto uniwersyteckie, handlu i kultury. Dla turystów odwiedzających północną cześć kraju jest zazwyczaj punktem wyjścia dla każdej wycieczki. Słynie z wielu atrakcji a najsłynniejszym zabytkiem jest tzw Biała Wieża z okresu panowania Turków. Wczesne kościoły chrześcijańskie zostały wpisane przez UNESCO na listę Światowego Dziedzictwa.

Wakacje w Saloniki

Samos

Samos

Wakacje w Samos

Santorini

Proszę sobie wyobrazić bielone idylliczne wioski, doskonałe niebieskie niebo i najbardziej niesamowite zachody słońca, tak jest na Santorini, każdy kto spędził urlop tutaj chce jeszcze powrócić. Unikalna wyspa w kształcie półksiężyca utworzona przez starożytny wulkan uważa się za miejsce, które posiadają najbardziej zapierające dech w piersiach widoki ze wszystkich greckich wysp.

Wakacje w Santorini

Skopelos

Skopelos

Wakacje w Skopelos

Tesalia

W naszej bogatej ofercie znajdą Państwo wiele ciekawych propozycji hoteli w Tesalii.

Wakacje w Tesalia

Thassos

Otoczone krystalicznie błękitnymi wodami Morza Egejskiego, w pobliżu północnego wybrzeża Grecji. Tu można zanurzyć się w zapierające dech w piersiach środowisku naturalnym i poznać niespotykane kultury, że z zadowoleniem przyjmuje każdego zwiedzającego. Rozkoszuj się naprawdę wyjątkowe i niezapomniane wakacje

Wakacje w Thassos

Zakynthos

Wyspa otoczona słońcem, pięknymi błękitnymi wodami, zielona od lasów sosnowych, gajów oliwnych i pachnąca kwiatem pomarańczy. Wyspę upolowały sobie żółwie Caretta, dlatego niektóre tereny są niedostępne dla turystów jak i osób pragnących uprawiać jakieś sporty wodne. Dla osób, które chcą doznać ciszy i spokoju powinni pojawić się na uliczkach wypełnionych ciszą.

Wakacje w Zakynthos

Prezentowane na stronie internetowej maax.pl ogłoszenie, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.
© 2023 Wakacje z MAX-em