Zgoda na pliki cookie
Pliki cookie, które używamy na stronie pozwalają na poprawne jej funkcjonowanie oraz analize statystyki.
Opcjonalne pliki: Google Analytics.
Wymagane pliki: PHP Session

Kraj

Wylot

Wyżywienie

Długość pobytu

Wyjazd od

Powrót przed

Dorośli

Nazwa hotelu

 

Wakacje w Portugalii

Portugalia nadal oferuje jedne z najlepszych ofert wakacyjnych na naszym kontynencie, choć z jakiegoś powodu większość z nas wybiera jedynie wypoczynek na spektakularnych plażach Algarve. Na zachodnim wybrzeżu znajdują się prawie puste piaszczyste odcinki i jest bogaty wybór willi oraz charakterystycznych hoteli. Transport lądowy - istnieją dziesiątki zabytkowych miast i miasteczek do zwiedzania połączone szybkimi drogami. Oto kilka powodów, aby odwiedzić Portugalię tego lata u nas zarezerwujesz najciekawsze oferty.

Półwysep Iberyjski w Europie Południowej jest znany z piaszczystych plaż, ciepłego klimatu i bogatej kultury. Od północy i wschodu graniczy z Hiszpanią, a od zachodu i południa z Oceanem Atlantyckim. Do państwa należą też wyspy na Oceanie Atlantyckim, a także Archipelag Azorski i Madera. Jej powierzchnia to 92 391 km2. W słoneczny Algarve lub Madeira turyści mogą cieszyć się z niekończących się plaż Oceanu Atlantyckiego, malowniczych wiosek i pięknych gajów oliwnych. Wakacje w Portugalii – gwarancja wspaniałego urlopu. Jeśli chcesz spędzić romantyczny urlop w stolicy Lizbony lub w średniowiecznej Porto, proponujemy w szczególności wynajem mieszkania z balkonem. Na naszej stronie znajdą Państwo wiele ciekawych ofert, niezależnie od przeznaczenia można u nas znaleźć zakwaterowanie na wakacje. Piękne krajobrazy, ciepły klimat, bardzo dobra baza hotelowa to jeden z głównych powodów dlaczego turyści wybierają ten właśnie kierunek. Oferty wakacyjne do Portugalii to propozycja dla turysty w każdym wieku Przeurocze małe miasteczka i winnice są rozsypane po całym kraju, z upraw winorośli koncentrują się w rejonie Porto na północy, w dół do Lizbony i kontynuując aż do wybrzeża Algarve.

Co wiedzieć przed wyjazdem

1. Obowiązującą walutą jest euro, które można kupić w każdym kantorze lub w kantorze internetowym.
2. Językiem urzędowym jest język portugalski, ale w turystyce używa się też języka angielskiego.

3. Najlepiej wybrać się od mają do października, ponieważ jest to najcieplejszy czas w kraju.
4. Kuchnia portugalska zawiera różne składniki oraz regionalne potrawy, serwuje się tam przede wszystkim ryby, warzywa oraz mięso.

Zabytki i atrakcje

Klasztor Hieronimitów - Olśniewająca budowla powstała za czasów króla Manuela I Szczęśliwego zachwyca swoim misternym wykonaniem i szczegółowością detali. Poza grobowcami rodziny królewskiej, można także zapoznać się z historią wyprawy Vasco da Gamy do Indii i również zobaczyć jego szczątki. Tutaj również miało miejsce podpisanie traktatu w 2007 roku.
Las Wawrzynowy - Znajdujący się w rejonie Madera przepiękny wiecznie zielony o niezwykłym zapachu las wawrzynowy liczący kilka milionów lat to następna ciekawa atrakcja. Liczy on ponad piętnaście tysięcy hektarów i jest nawiększy. Trzeba podkreślić, że obecnie są tylko trzy takie lasy na naszym globie.
Alfama, Lizbona - jest najstarszą dzielnicą Lizbony, znajduje się nad brzegiem rzeki Tag. Są tam liczne zakamarki, wąskie ulicy i schody. Warto zwiedzić tą dzielnicę pieszo, ponieważ wtedy nie można przegapi się pięknych zakątków.
Fatima - miasto o charakterze wioski. Znajduje się tam Sanktuarium Fatimskie, które jest ośrodkiem kultu maryjnego. Przybywają tam również liczne pielgrzymki. Fatima jest miejscem, gdzie Maryja objawiła się trójce dzieci.
Park Narodów - znajduje się na rzeką Tag. Jest to nowo wybudowana dzielnica, w której są liczne atrakcje kasyno, restauracje, bary, centrum handlowe i wiele innych. W miejscu dawnego portu znajdują się: oceanarium, wieża widokowa, kolejka linowa, Pawilon Wiedzy oraz Pawilon Portugalski.

Algarve

Jest najsłynniejszym regionem turystycznym. Kusi słońcem, ciepłymi wodami oceanu i przede wszystkim ogromnymi piaszczystymi plażami. Algarve charakteryzuje się wieloma hotelami, licznymi restauracjami, oraz klubami. Najpopularniejszymi miejscami odwiedzanymi tam są Albufeira oraz Praia de Rocha.

Wakacje w Algarve

Azory

Dziewięć wysp wulkanicznych, które znajdują się na Oceanie Atlantyckim około 1500 km od Europy. Największą wyspą jest wyspa Sao Miguel, gdzie znajduje się wzgórze Reduto da Mae de Deus. Odnajdą się tam miłośnicy wypoczynku w spokoju, ponieważ dalekie położenie wysp sprawia, że podróżuje tam niewiele osób.

Wakacje w Azory

Lizbona

Miasto nad rzeką Tag, jednocześnie stolica, największe i najbogatsze miasto. Będąc w Lizbonie warto odwiedzić Zamek św. Jerzego, Katedrę św. Antoniego, Pomnik Odkrywców oraz wiele innych.

Wakacje w Lizbona

Madera

Niezwykła wyspa nazywana Perłą Atlantyku. Jest to wyspa z podzwrotnikowym klimatem. Na jej cudowny krajobraz składają się góry wulkaniczne, strome wybrzeża i tropikalna roślinność. Miłośnicy sportów wodnych mogą kąpać się w lazurowej wodzie, a także nurkować z maską i butlą. Zwolennikom zwiedzania poleca się zwiedzenie miasta Camara de Lobos.

Wakacje w Madera

Prezentowane na stronie internetowej maax.pl ogłoszenie, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.
© 2023 Wakacje z MAX-em