Zgoda na pliki cookie
Pliki cookie, które używamy na stronie pozwalają na poprawne jej funkcjonowanie oraz analize statystyki.
Opcjonalne pliki: Google Analytics.
Wymagane pliki: PHP Session

Kraj

Wylot

Wyżywienie

Długość pobytu

Wyjazd od

Powrót przed

Dorośli

Nazwa hotelu

 

Wakacje w Chorwacji

Znany kierunek wakacyjny, szczególnie popularne są imprezy z dojazdem własnym, Chorwacja zawsze urzekała błękitem morza, wspaniałymi plażami a koszty jakie trzeba przeznaczyć na wakacje w Chorwacji są również nieduże. Zachęcamy do sprawdzenia szerokiej gamy ofert w naszej wyszukiwarce – jeśli interesuje Cię konkretny hotel lub region a nie wiesz co wybrać, nasz pracownik służy pomocą. Ziemie, które obejmują dziś Chorwacja były częścią Austro-Węgier do zakończenia I wojny światowej w 1918 roku, Chorwaci, Serbowie i Słoweńcy utworzyli królestwo znany po 1929 roku Jugosławii. Po II wojnie światowej, Jugosławia stała się niezależnym państwem komunistycznym pod silną ręką marszałka Tito. Częścią kraju, która jest najbardziej znana i najczęściej odwiedzana przez turystów jest wybrzeże Dalmacji i jej wysp na Morzu Adriatyckim. Ten region ma typ klimatu śródziemnomorskiego z łagodnymi zimami i ciepłymi, czasem nawet gorącym i słonecznym latem.

Idealne miejsce na wypoczynek dla osób w każdym wieku, ponieważ oferuje ona wiele kurortów – Wyspę Pag, Dalmację Północną, wyspę Ciovo, wyspę Hvar,wyspę Miljet, wyspę Murter, Istrię, wyspę Korcula oraz Dalmację Południową. Wakacje w Chorwacji to szeroki wybór kurortów co jest równoznaczne z mnóstwem atrakcji dla turystów. Jest to świetne miejsce na nurkowanie, plażowanie, zwiedzanie, podziwianie pięknej przyrody czy dobrą zabawę. Państwo znajdujące się nad Morzem Adriatyckim. Od południa graniczy z Bośnią i Hercegowiną, od wschodu z Serbią, a od północy z Węgrami i Słowenią. Zajmuje ona powierzchnię 56 542 km2. Stolicą jest Zagrzeb. Posiada ona liczne porty rybackie, dużo roślinności oraz lasów. Jest idealnym miejscem do wypoczynku.

Co wiedzieć przed wyjazdem

1. Walutą obowiązującą są kuny, które można nabyć w każdym kantorze, a także na miejscu w bankach lub kantorach.
2. Nurkowanie dozwolone jest tylko w wyznaczonych miejscach, poza nimi należy mieć specjalne pozwolenie na nurkowanie.
3. Niektóre tereny są zaminowane, co jest oznaczone znakami zakazu wstępu, należy ich bezwzględnie przestrzegać (wyspy są bezpieczne).
4. Językiem narodowym jest język chorwacki. Rozpowszechniony jest także język angielski.

Atrakcje i zabytki

Pałac Dioklecjana – jeden z ważniejszych zabytków, położony w mieści Split. Jest to antyczna budowla, która była zbudowana przez cesarza Dioklecjana. Miała to być jego rezydencja po odejściu. Przed wejściem stoją dwa piękne sfinksy. Mimo że pałac nie ma już dawnego wyglądu warto zobaczyć jego pozostałości.
Pula – w tym mieście zbudowana jest osada na siedmiu wzgórzach, w której znajduje się amfiteatr. Jest jednym z najlepiej zachowanych amfiteatrów rzymskich z I wieku. Warto też zobaczyć tam zamek z XVI wieku, kaplicę Santa Maria Formosa czy łuk Sergiusza z I wieku oraz wiele innych ciekawych zabytków.
Bazylika Eufrazjana – została zbudowana w VI wieku. Jest ona jednym z najlepiej zachowanych przykładów sztuki bizantyjskiej. W środku znajdują się piękne mozaiki, które się bardzo dobrze zachowały. Dzięki nim oraz zachowanym napisom można poznać całą historię budowania. Znajduje się tam postać Matki Boskiej z Dzieciątkiem Jezus i aniołami, a także biskup Eufrazjan z rodziną.
Katedra w Szybeniku pod wezwaniem św. Jakuba – jej budowa rozpoczęła się w 1431 roku i trwała aż 124 lata. Katedra jest przykładem połączenia gotyku i renesansu. Wnętrze jest głównie gotyckie, uwagę wchodzących przykuwają piękne łuki, rzeźby oraz kolumny. Jednak najpiękniejszą częścią katedry jest ołtarz Trzech Króli, który jest przyozdobiony herbami Szybenika.

Dalmacja Północna

Jeden z najbardziej znanych regionów. Zaczyna się od Wyspy Pag, a kończy się w Marinie. Na terenie Dalmacji Północnej znajduje się pięć parków narodowych, więc jest to dobre miejsce dla miłośników przyrody. Przyciąga ona swoimi pięknymi plażami i czystym morzem.

Wakacje w Dalmacja Północna

Dalmacja Południowa

Zaczyna się od miasta Gradac aż do Zatoki Kotor. Region ten wyróżnia się cudowną i dziką przyrodą oraz urodzajnymi glebami. Najpopularniejsze miasto Dalmacji Południowej to Dubrownik, które otaczają mury obronne z przełomu XV i XVI wieku. Przyciąga turystów także uroczymi plażami i morzem.

Wakacje w Dalmacja Południowa

Wyspa Brac

Położona na Morzu Adriatyckim, rośnie tam wiele ziół i traw. Będąc na wyspie Brac warto odwiedzić miasto Bol, które posiada przepiękne plaże. Najpopularniejszą z nich jest plaża Zlatni. Miłośnicy zwiedzania odnajdą się w mieście Sumatrin, gdzie znajdują się klasztory i kościoły, np. kościół św. Marcina.

Wakacje w Wyspa Brac

Wyspa Ciovo

Złączona mostem z miastem Trogir. Znajdują się tam liczne zatoki, największą z nich jest zatoka Saldun. Na wyspie znajduje się też wiele zabytków, np. kościół św. Jakuba. Czyste morze i piękne plaże także przyciągają turystów. W pobliżu znajduje się lotnisko, a także popularna miejscowość pielgrzymek – Medjugorje.

Wakacje w Wyspa Ciovo

Wyspa Hvar

Leży w środkowej Dalmacji. Największymi miastami na wyspie są Hvar, Jelsa oraz Stari Grad. Plaże są tą przepiękne, jednak głównie kamieniste, morze zaś przyciąga swoją czystą wodą. Wyspa ta przyciąga również faktem, że jest tam najwięcej pełnych słońca dni w roku. W mieście warto zwiedzić publiczny teatr europejski – Hvar oraz budowlę Tvrdalj-Stari Grad.

Wakacje w Wyspa Hvar

Wyspa Korcula

Znajduje się w Południowej Dalmacji, wyspa ta nazywana jest „perłą Adriatyku”. Charakteryzuje się ona licznymi zatokami, piękną roślinnością śródziemnomorską, ziołami, drzewami oraz kwiatami. Przyciąga swoimi piaszczystymi i żwirowymi plażami a także pięknym morzem. Miłośnikom zwiedzania poleca się dom rodzinny Marco Polo, katedrę św. Marka oraz wiele innych.

Wakacje w Wyspa Korcula

Prezentowane na stronie internetowej maax.pl ogłoszenie, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.
© 2023 Wakacje z MAX-em