Zgoda na pliki cookie
Pliki cookie, które używamy na stronie pozwalają na poprawne jej funkcjonowanie oraz analize statystyki.
Opcjonalne pliki: Google Analytics.
Wymagane pliki: PHP Session

Kraj

Wylot

Wyżywienie

Długość pobytu

Wyjazd od

Powrót przed

Dorośli

Nazwa hotelu

 

Wspaniały wypoczynek w Tajlandii

Tajlandia to państwo w południowo–wschodniej Azji. Graniczy z Laosem, Kambodżą, Malezją i Mjanmą. Wyjeżdżając do Tajlandii należy pamiętać, aby zabrać paszport i wizę turystyczną. Bardzo malowniczy kraj. Kraina uśmiechu, życzliwości i wzajemnego poszanowania. Panuje w nim przyjazny i tropikalny klimat, co oznacza dużą wilgoć i wysokie temperatury. Ciepłe, nasłonecznione plaże są idealnym miejscem na wakacyjny wypoczynek nad wodą.

Turyści chętnie też korzystają z uroków archipelagów wysp, gdzie jest biały piasek, błękitna woda oraz zimne drinki w barach na plaży. Można całkowicie zapomnieć o codziennych zmartwieniach i poddać się fantastycznej atmosferze teko kraju. Istnieję tez możliwość uprawiania sportów wodnych dla gości bardziej aktywnych.

Znajdziemy tu wiele obiektów hotelowych oraz innych podobnych świadczących usługi noclegowe. Wyżywienie jest tutaj bardzo tanie co zaskoczy pozytywnie przyjezdnych turystów. Tajska kuchnia jest bogata w różne kompozycje warzyw, owoców, owoców morza i przypraw. Jest bardzo ostra za sprawą papryki chili. W Tajlandii widelec trzymamy w lewej ręce a łyżkę w prawej, nie używamy noży. Do picia wybierajmy chłodne napoje. Sławne są także tajlandzkie festiwale, kojarzone z świetną zabawą, muzyką, np. : Festiwal Wegetarianów, regaty jak i Polo na słoniach.

Przepełniona jest kolorami, co sprawia wrażenie ogólnego chaosu i przepychu. Świątynie jak i domy są zdobione za złoto. Przechadzając się ulicami miast zauważymy liczne posągi Buddy, kwiaty i kadzidełka składane w ofierze wyznawanym bóstwom. Bangkok, czyli stolica Tajlandii jest nazywana „Miastem Aniołów”. W tym mieście najbardziej widzimy zaskakujące połączenie Świątyń Buddy z drapaczami chmur. Turystów zaskoczy wyczuwalna atmosfera religijności i tradycji z nowoczesnością.

kasyn i luksusowych hoteli. Dobiegającą zewsząd muzyka, kolorowe światła wciągają do zabawy przez cały dzień i całą noc. W Tajlandii nie ma czasu na nudę. Będąc tutaj warto zakupić ciekawe pamiątki na ulicznych straganach. Warto jednak pamiętać, że zabronione jest wywożenie z kraju wizerunków Buddy. Dużą popularnością cieszą się wytwory z drewna tekowego, srebrna biżuteria i wyroby z jedwabiu.

Co wiedzieć przed wyjazdem

1. Obowiązuje waluta Bath (THB); 1 USD to 25 bathów, a 1 bath dzieli się na 100 satangów. Walutę najlepiej wymienić w bankach, bo w hotelach pobierana jest duża prowizja. Poza dużymi miastami wymiana więcej niż 100 THB może być nie możliwa.
2. Językiem narodowym jest język tajlandzki, młodzi Tajlandczycy znają też język angielski, używają też języka chińskiego i malajskiego.
3. Polscy obywatele mają obowiązek wiz. Można je otrzymać w zagranicznych placówkach dyplomatyczno-konsularnych.
4. Jest obowiązek posiadania międzynarodowego prawa jazdy, ale nie ma obowiązku posiadania ubezpieczeń komunikacyjnych i osobowych.

Atrakcje dla Turystów

Rejsy po wyspach Phi Phi - położone na terenie Morskiego Parku. Wyspa słynie z pięknych widoków i bardzo dobrych warunków do nurkowania. Najpierw jest zatrzymanie na wyspie Phi Phi Don, gdzie wśród hoteli jest plantacja palm kokosowych. Miłośnicy nurkowania będą zachwyceni kryształowymi wodami wokół wyspy z wieloma rafami koralowymi i rybami. Później jest wypad na skalistą wyspę Phi Phi Le, gdzie ludzie zbierają jaskółcze gniazda, z których przyrządzana jest popularna zupa.
Bangkok - ma dużo atrakcji kulturalnych i rozrywkowych oraz muzea, teatry, wystawy. Również dobrze zaopatrzone sklepy, centra handlowe, bazary i małe zakłady rzemieślnicze z różnymi wyrobami sprawiają, że warto tutaj zrobić zakupy. Jest słynnym miastem jeśli chodzi o świątynie, ma ich około 400;
Wat Po - jest najstarszą powstałą w okresie Ajutthaji. W środku znajduje się posąg odpoczywającego buddy.
Wat Phra Kaew - to najsłynniejsza, czyli Świątynia Szmaragdowego Buddy.
Wat Suthat - ta z koli jest największa, otoczona przez 28 pogód chińskich, które symbolizują postaci Buddy.
Wat Phra Jetubon - jest największą w mieście z posągiem leżącego Buddy.
Lampang - atrakcjami są liczne świątynie tj.: Wat Phra Kaeo Don Tao i Wat Chedi Sao oraz wieli innych budynków sakralnych , klasztorów, malowideł ściennych oraz posągów Buddy. W tym mieście jest również szkoła dla słoni, gdzie zwierzęta są szkolone, by móc pracować przy transporcie. Miasto słynnie też z kogutów i bryczek konnych, dlatego zwane jest często „miastem powozów”. Lampang jest często odwiedzane przez turystów wycieczek górskich. Kolejną atrakcją są tu też festiwale, największe są obchodzone 12-14 kwietnia. Produktami lokalnymi są snycerki, czyli małe, drewniane figurki produkowane od pokoleń w wielu domach.
Ajutthaja - jego ruiny niesamowite wrażenie na gościach, ponieważ kryje się w nich duch dawnego królestwa. Można tam odnaleźć wpływ stylu khmerskiego, gdzie liczne wieże swym kształtem przypominają kolby kukurydzy i kaktusy. Architektura miasta jest inna ze względu na połączenie innego stylu, rodzinnego z dużą liczbą zabytkowych pałaców i świątyń, stylu miejskiego. W centrum znajduje się jezioro Phra Ram i park, gdzie dookoła ulokowane są świątynie. Zwiedzający miasto mogą zobaczyć różne świątynię, muzea oraz posagi siedzącego Buddy.

Hua Hin - Cha Am

Jest najstarszym kurortem, coraz mniej turystów go oblega, ponieważ ładniejsze plaże znajdują się w niedalekiej okolicy. Lecz mimo tego nadal tętni życiem, ma liczne hotele, restauracje i inne atrakcje. Hua Hin to dobra baza wypadowa na cały dzień do Parku Narodowego Khao Sam Roi Yot. W okolicy jest część pół golfowych, w czerwcu organizowany jest festiwal jazzowy, a we wrześniu odbywają się rozgrywki polo na słoniach.

Wakacje w Hua Hin - Cha Am

Ko Samui

turyści nazywają ją rajską wyspą, gdzie odpoczywają na pięknych, piaszczystych plażach, wśród egzotycznej roślinności. Jest tutaj bogata infrastruktura turystyczna posiadająca z 200 hoteli, restauracje, kluby, sklepy i inne atrakcje. Jest to idealne miejsce na odpoczynek, ponieważ nie jest ono miejscem odwiedzanym zbyt tłumnie. Jest również idealnym miejscem na aktywny wypoczynek. Nurkowie mogą podziwiać tu przepiękną rafę koralową. Nie brakuje tu również sprzętu wodnego oraz miejsc, gdzie można organizować wycieczki piesze. Warto się wybrać nad jezioro wulkaniczne Tala Nai. Osoby pasjonujące się tajską kulturą mają możliwość obejrzenia posągu Siedzącego Buddy na północy wyspy i zwiedzenie tradycyjnych rybackich wiosek.

Wakacje w Ko Samui

Pattaya

Znane z ogromnej liczny kurortów. Rajem dla miłośników słońca są wielokilometrowe plaże. Turyści mają możliwość uprawy sportów wodnych oraz kosztowania miejscowych specjałów- owoców morza. Malownicze i dziewicze wyspy leżą w niedalekiej odległości od nowoczesnych, nadmiernych zabudowanych kurortów.

Wakacje w Pattaya

Phuket

Perłą Morza Andamańskiego, jest on jednym z najbardziej popularnych i najtłumniejszych miejsc z dużą liczbą hoteli, restauracji, cieszących się życiem nocnym, malowniczymi plażami oraz rewelacyjną pogodą. To doskonałe miejsce dla turystów prowadzących aktywne życie z różnymi rodzajami sprzętu wodnego oraz dla miłośników nurkowania, gdzie można podziwiać najpiękniejszą rafę koralową. Fajną, ciekawą atrakcją jest też rosnąca w parku narodowym oryginalna srebrna palma. Niedaleko wyspy Naga Noi pochodzącej z farmy znajdują się interesujące okazy sztucznie hodowanych pereł. Wyspa ma długość 48km i powierzchnię 550km² oraz jest najbogatszą prowincją w kraju. Kiedyś źródłem dobrobytu było wydobycie oraz hutnictwo cyny, zaś dziś najwięcej dochodów przynosi tu turystyka.

Wakacje w Phuket

Wybrzeże Andamańskie

Wakacje w Wybrzeże Andamańskie

Prezentowane na stronie internetowej maax.pl ogłoszenie, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.
© 2023 Wakacje z MAX-em