Zgoda na pliki cookie
Pliki cookie, które używamy na stronie pozwalają na poprawne jej funkcjonowanie oraz analize statystyki.
Opcjonalne pliki: Google Analytics.
Wymagane pliki: PHP Session

Kraj

Wylot

Wyżywienie

Długość pobytu

Wyjazd od

Powrót przed

Dorośli

Nazwa hotelu

 

Wyjazd na wakacje do Turcji

Zaplanuj wymarzony urlop, możesz skorzystać z ofert wielu kurortów. Słynie przede wszystkim z pięknych, piaszczystych plaż oraz wielu zabytków. W kurortach znajdziemy wiele restauracji, barów i innych lokali serwujących all inclusive w których warto zasmakować pysznego tureckiego jedzenia. Jest to także bardzo dobre miejsce dla miłośników aktywnego wypoczynku oraz dla osób interesujących się historią.

Leży na dwóch kontynentach i jest otoczona jest przez cztery morza: Egejskie, Śródziemne, Marmara i Czarne. Ten piękny kraj znany jest z ciekawej kultury, interesujących zabytków, złocistych plaż i błękitnego morza. Turyści, którzy chcą odpocząć, znajdą coś dla siebie np. piękną plażę na Wybrzeżu Egejskim. Osoby zafascynowane przyrodą znajdą dla siebie coś specjalnego wraz z termalnymi źródłami; zaś osoby, które pragną odpocząć aktywnie znajdą dużo ciekawych ofert sportów wodnych. W większości kurortów znajdują się kluby lub szkoły nurkowania. Cieszącymi się również sportami w Turcji jest m.in. żeglarstwo, windsurfing, narty wodne. Turcja podbija serca Polaków od wielu lat, a zainteresowanie tym krajem rośnie z roku na rok. Więcej niż słońce i plaża! Czy wiesz, że Turcja kiedyś była kiedyś nazwana małą Azją, albo, że kuchnia turecka jest na trzecim miejscu w świecie kulinarnym? Będziesz zaskoczony ile ten kraj ma do zaoferowania na wakacje w Turcji. Słońce, morze i piękne plaże, kultura, przygoda, autentyczności i spokoju w dziewiczej przyrodzie. Klimat w tym kraju zależy od regionu. Riwiera Turecka ma ciepłe lata i łagodne zimy. Stambuł ma umiarkowany klimat z gorącym latem i łagodną zimą, temperatury wahają się od 28 stopni w lecie do temperatury około zera w zimie. Językiem urzędowym jest język turecki używany przez około 90% populacji, ma wiele słów zaczerpniętych z arabskiego i perskiego. Stolicą jest Ankara. Od południa otacza ją Morze Śródziemne, od zachodu Morze Egejskie oraz Morza Marmara, a od północy Morze Czarne. Powierzchnia wynosi 780 580km2. Jest to kraj z licznymi kurortami, plażami i zabytkami oraz interesującą historią.

Co wiedzieć przed wyjazdem

1. Walutą obowiązującą jest lir, który można zakupić w każdym kantorze lub w kantorze internetowym, jednak warto z tym zaczekać do przyjazdu na miejsce, gdzie są oferowane korzystniejsze ceny.
2. Językiem urzędowym jest język turecki, lecz w wielu miejscach bez problemu można się porozumieć po angielsku.
3. Na terenie znajdują się strefy wojskowe do których wstęp jest wzbroniony.
4. Jedzenie może być mało tolerancyjne dla żołądka, więc warto zabrać ze sobą odpowiednie leki.
5. Należy pamiętać o wizie turystycznej, która pozwala na wjazd i wyjazd z kraju.

Atrakcje dla Turystów

Bazylika - Aya Sofya - Jest uważany za wyjątkowy zabytek architektury światowej, a ta wspaniałość i funkcjonalność była dobrym przykładem w budowie licznych meczetów osmańskich, historia stanowi syntezę między Wschodem a Zachodem. Pomnik ten jest jednym z cudów świata, które pozostał nienaruszony aż do dnia dzisiejszego. Ciekawe formy architektury bizantyjskiej, mozaiki z okresu chrześcijańskiego, jak również struktur dodane w czasach Imperium Osmańskiego to tylko część atrakcji.
Pałac Topkapi - Jest pierwszym Ottomańskim Pałacem w Stambule. Leży na historycznym półwyspie, w dzielnicy zwanej Sultanahmet. Dziś jest to jedno z najsłynniejszych muzeów Stambule. będzie można zobaczyć wiele pokoi, korytarzy, kuchni, itp. stare tureckie pałace, jak również słynne sekcje jak haremy i relikwie. Posiada również dużą kolekcję przedmiotów: naczynia, miecze, ubrania itp. Jedna część pałacu ma wspaniały widok na Bosfor.
Muzeum Kariye - Prawdopodobnie mały kościół zbudowano tu przed budową murów rzymskich. Dzisiejsza budowla jest datowana na wieki XI-XIV wiek. Oprócz atrakcyjnej budowy, mozaiki i freski wewnątrz są uważane za arcydzieła bizantyjskiego renesansu. Te dekoracje i dodatki wykonane w XIV wieku zostały zamówione przez Metochites Theodore.
Selimyie Camii - Uważany przez wielu historyków jako najpiękniejszy meczet, jest dziełem wybitnego architekta Sinana. Położony na wzgórzu, dzięki temu można go zobaczyć z dalekiej odległości.
Festival Kirkpinar - Początki organizowania tych zawodów sięgają roku 1357, to najstarsze wydarzenie zapaśnicze na świecie, zapaśnicy oblewają się oliwą z oliwek, zawody trwają bardzo długo gdyż bierze w nich udział duża ilość zawodników.
Wioska Cumalikizik - Znajduje się na 10 kilometrów na zachód od Bursy, u podnóża Mt. Uludag jej historia sięga okresu Imperium Osmańskiego. Architektoniczne struktury wczesnym okresie osmańskim udało się zachować do dnia dzisiejszego. Ze względu na tę cechę jest atrakcyjnym miejscem odwiedzin przez turystów.
Wyspa Bozcaada - Wyspa słynie ze swej wyjątkowej architektury, gościnności oraz wina, którego można się napić w tawernie portowej.
Assos - Choć oficjalnie nazwany Behramkale, większość ludzi wciąż nazywają miasto jak za czasów starożytnych Assos. Została założona w 700 roku pne przez kolonistów z Lesbos. Arystoteles przyszedł tu i ożenił się z siostrzenicą króla Hermesa Pytią przed wypłynięciem na na Lesbos. Na szczycie wzgórza, otoczony przez gaje oliwne są ruiny świątyni Ateny.
Starożytny Pergamon - Znane miejsce gdzie można zobaczyć ruiny antycznego miasta i pozostałości po Akropolu.
Sardes - W tym mieście powstały pieniądze – było stolicą króla Krezusa. Dzisiaj to barwne miejsce oddalone od znanych szlaków turystycznych.
Efez - Jest najlepiej zachowanym antycznym miastem w regionie Morza Śródziemnego ale Efez nie jest jedynym powodem do odwiedzenia tego regionu.
Priene - Położone około godzinę drogi na południe od Kusadasi, Priene był kwitnącym miastem greckie, które największy rozwój zanotował między rokiem 400 pne a 200 ne. W przeciwieństwie do większości dużych miast greckich w Turcji, nie był przebudowany przez Rzymian, więc oryginalny grecki układ przetrwał. Został zbudowany na wzgórzu z widokiem na morze, poniżej strome skały. Na szczycie klifu jest oddzielny Akropol.
Pamukkale - Ten egzotyczny region znajduje się w prowincji Denizli, który jest w południowo-zachodnim części Kraju. Znana na całym świecie ze swoich tarasów minerałów węglanowych, które zostały utworzone przez gorącą wodę, wygląda jak zamek Cotton, dlatego różni ludzie z całego świata tu przyjeżdżają, aby zobaczyć to miejsce. Starożytne miasto Hierapolis znajdował się tu wiele wieków temu i jest teraz całkowicie zniszczone. Woda, która wychodzi z podziemnego jest uważana z lekarstwo na różne choroby.
Wymarłe miasto Kayakoy - Opuszczone ruiny tego miasta niegdyś tętniącego życiem są położone przed górami Taurus, niedaleko słynnych plaż i jachtowego portu w Ölü Deniz. Mimo że kamienice są bez dachu i zwietrzałe, nie jest to starożytne miasto, ale nowoczesne ruiny opuszczone z przyczyn politycznych w 1920 roku.
Dalyan - To wioska rybacka a zarazem dziewicze miasteczko na południowo-zachodnim wybrzeżu. Jest to około 35 minut jazdy od międzynarodowego lotniska w Dalaman. W czasach starożytnych był to port i miasto zwane Caunos, Istnieją tutaj skalne grobowce, które można zobaczyć podczas jazdy na rzekę łodzią. Główną cechą Dalyan jest rzeka, dom dla wielu ryb i ptaków. Popularne kąpiele błotne zawierające siarkę sprawią, że będziesz wyglądać młodziej i pięknie
Kekova - Osobliwa wyspa gdzie można zobaczyć ruiny miasta z czasów Bizancjum. Niektóre z budowli są zanurzone w wodzie.
Kaleici - Znany także jako Stara Antalya, to mały zabytkowy obszar w centrum rozrastającego się nowoczesnego miasta. Początkowo rzymskie miasto, potem Bizancjum, następnie należało do Seldżuków tureckich a na końcu własność Otto-mana. W Kaleiçi jest gdzie zawsze zatrzymać, co odwiedzać. Jego wiele uroczych małych hoteli typu boutique, pensjonatów oferuje komfortowe a nawet luksusowe zakwaterowanie i wyśmienitą kuchnię w klimacie dawnych lat.
Termessos - Znajduje się 1650 metrów nad poziomem morza i jest raczej trudne do osiągnięcia, ale wysiłek jest tego warty. Ruiny Termessos znajdują się na płaskowyżu pomiędzy dwoma szczytami na południe od Góry Gulluk. Obecnie jest częścią parku narodowego. Pomimo swojej bliskości do Antalya nie była częścią starożytnej Pamfilii, mieszkańcy określali siebie jako" Solymians".
Przedstawienie w Aspendos - Festiwal Opery i Baletu jest wystawiany w dość nietypowej scenerii a mianowicie w doskonale zachowanym do naszych czasów teatrze rzymskim.
Arkeoloji Muzesi w Antakyi - Rzymskie i bizantyjskie mozaiki w Antakya Arkeoloji Muzesi to gówna atrakcja w tym mieście, położonym daleko na wschodnim krańcu Wybrzeża Śródziemnomorskiego. Mozaiki które są datowane na od I do V wieku naszej ery są dobrze widoczne w wysokich salach wypełnionych naturalnym światłem.
Jeziorem Egirdir - Podziwianie zachodu słońca nad jeziorem Egirdir, dla smakoszy ryb nie lada okazja zasmakowania różnych okazów prosto z jeziora.
Konya - Taniec Derwiszów

Alanya

Jest jednym z najbardziej popularnych kurortów na Riwierze Tureckiej, nadaje się do każdego typu wypoczynku, dla rodzin, par i grup przyjaciół ma zawsze coś do zaoferowania a do tego dodaj luksusowe hotele z ultra all inclusive. Znajduje się tuż nad morzem, na wschodnim krańcu zatoki na skale wystającej z morza - całość tworzy malowniczą scenerię. W dawnych czasach Alanya był stolicą Cylicji, a później stał się letnią rezydencją książąt Seldżuków.

Wakacje w Alanya

Antalya

Szybko rozwijający się Antalya z malowniczym starym miastem jest położona blisko głównych atrakcji, takich jak starożytne miasta Perge, Aspendos. Jest także nie daleko do Side i Alanya. Najpiękniejsze miasto na południowym wybrzeżu stało się centrum turystycznym, które przyciąga nie tylko wielu zagranicznych turystów, ale także jest znane i popularne wśród mieszkańców. W porcie poniżej Starego Miasta można odwiedzić liczne restauracje, przytulne bary i sklepy z pamiątkami.

Wakacje w Antalya

Belek

Plaże w tym kurorcie maja ponad 12 km długości i pokryte są grubym piaskiem. W głębi lądu rozciąga się rezerwat przyrody z sosnami i lasami eukaliptusowymi. W pobliskich miejscowościach Belek i Kadriye znajdziecie przytulne bary i liczne sklepy.

Wakacje w Belek

Bodrum

Obecnie jeden z głównych ośrodków turystycznych w Turcji, znajduje się w południowo-zachodniej części kraju. Stosunkowo niewielka miejscowość ok 35.000 mieszkańców, posiada doskonale zorganizowane zaplecze turystyczne gwarantujące wspaniałe wakacje. Półwysep położony jest na południowo-zachodnim wybrzeżu, na wschodzie Morza Egejskiego. Linia brzegowa to wyspy, półwyspy, zatoki i przylądki. Wypoczynek w Bodrum to bogaty i zróżnicowany wybór. Spokojne wioski i długie, piaszczyste plaże, oraz atrakcje historyczne znane na całym świecie.

Wakacje w Bodrum

Cesme

Położone jest na tureckim Morzu Egejskim i zostało założone około 1000 lat pne . Od miasta Izmir można dotrzeć w niecała godzinę. Same miasto zapewnia jedynie niewielką plażę. Jednak dostęp nie jest wolny. Wspaniałe piaszczyste plaże znajdują się z drugiej strony około 10 kilometrów na południowy-zachód, przykładem może być "Altinkum", czyli "złotą plażą".

Wakacje w Cesme

Dalaman - Fethiye

Dalaman to przede wszystkim czysta natura otoczona wysokimi pasmami gór Taurus Fiord, zatoczki i doliny potrafią oczarować każdego turystę. Krajobraz "Sarigerme" to rezerwat przyrody i oferuje piękne, piaszczyste plaże. Fethiye proponuje idylliczny wypoczynek pełny spokoju i relaksu.

Wakacje w Dalaman - Fethiye

Kemer

Bary, restauracje i żwirowe plaże, udany urlop z widokiem na majestatyczną górę Taurus i rozległe lasy sosnowe. Plaże są kamieniste miejscami piaszczyste. Kurort składa się z wielu małych miejscowości. Główne warte zobaczenia są w pobliżu obejmują ważne miasto Lycian oraz starożytny Olimp poświęcony bogu ognia.

Wakacje w Kemer

Kusadasi

Wcześniej cicha wioska rybacka ze względu na jego bliskość do starożytnych miejsc Efez i Pamukkale stało się szybko tętniącej życiem regionem turystycznym. Obiekty hotelowe które powstały zmieniły w pewien sposób krajobraz miasteczka. niemniej jednak istnieje wiele powodów wakacji w Kusadasi.

Wakacje w Kusadasi

Marmaris

Popularny region turystyczny który proponuje nie tylko doskonałą pogodę i urocze plaże ale również spokój i piękną przyrodę. Ponieważ oprócz pięknych plaż i przetańczyć całą noc, który czeka w Marmaris wakacje z piękną przyrodą. Krajobraz z wieloma małymi wysepkami i charakterystycznymi lasami sosnowymi zapewnia ładne widoki.

Wakacje w Marmaris

Side

Popularny kurort w Turcji, wyjazd z rodziną lub dla relaksu. Skorzystać z gwarancji najniższej ceny. Znajduje się na cyplu między Antalya i Alanya, jest bardzo popularny miejscem z wieloma atrakcjami, malownicza starówka z imponującymi antycznymi ruinami. Można zrelaksować się w małych restauracjach i barach, które znajdują się blisko plaży. W okolicy znajdą Państwo tak słynne atrakcje jak amfiteatr Aspendos, starożytne miasto Perge i wodospady Manavgat.

Wakacje w Side

Prezentowane na stronie internetowej maax.pl ogłoszenie, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.
© 2023 Wakacje z MAX-em