Zgoda na pliki cookie
Pliki cookie, które używamy na stronie pozwalają na poprawne jej funkcjonowanie oraz analize statystyki.
Opcjonalne pliki: Google Analytics.
Wymagane pliki: PHP Session

Kraj

Wylot

Wyżywienie

Długość pobytu

Wyjazd od

Powrót przed

Dorośli

Nazwa hotelu

 

Wypoczynek w Senegalu

Republika Senegalu znajduje się w zachodniej części Afryki. Powierzchnia kraju 196.200 km ². Senegal, Saloum, Gambia i Casamance to cztery główne rzeki, które przepływają przez Senegal. Kraj ma ponad 13 mln mieszkańców, z czego tylko około 42% mieszka w miastach (dużych) i 58%, więc większość, mieszka na obszarach wiejskich. Kraj posiada na ogół bardzo płaskie regiony, na północy jest Sahel (stepowy region rzeki Senegal), region Fouta i Ferlogebied jest półpustynny i południe kraju (Casamance i Gambia) to dość wilgotny obszar subtropikalny. Tutaj można zobaczyć głównie gęste tropikalne dżungle z sawanny drzewiaste. Ponadto także wzgórza w południowo-wschodniej granicy z Mali i Gwinei w zachodniej częsci znajdziesz kilka stromych zboczy.

Sieć drogowa jest obszerna i zachowują standardy, więc podróż samochodem jest możliwe. Jeśli zdecydujesz się na wynajem samochodu, możesz również wynająć kierowcę aby w trackie podróży cieszyć się spokojną jazdą zwiedzając najlepsze miejsca. Bush taxi nie zawsze jest bardzo wygodne ale w każdym razie najszybciej i najbezpieczniejszym środkiem transportu dla turystów.

Senegal jest jednym z najbardziej stabilnych krajów w Afryce, więc wypoczynek jest bezpieczny. W Dakarze i innych dużych miastach można się swobodnie poruszać. Przestępstw jest stosunkowo mało i odnosi się głównie do kradzieży, szczególnie w okolicach miejsc turystycznych trzeba uważać na swoje rzeczy.

Jedna rzecz która uderza to populacji Senegalu i jej bardzo nierównomierny rozkład wieku. Prawie połowa z 13 milionów ludzi jest młodsza niż 15 lat, a tylko 3% populacji w wieku powyżej 65 lat. Republika Senegalu jest zbiorem mieszanych populacji, ale każda zachowała swoją indywidualność. Około 40% ludności należy do Wolof, który w ten sposób staje się główną grupą etniczną w Senegalu. Lebou jest ściśle związane z Wolof, ale pierwotnie była odrębna. Drugą jest Serer z około 16% populacji. Istnieje również kilka mniejszych grup np. w Pod (13% ludności), w Toucouleur (10% ludności), w Diola (7% ludności), w Mandingo i w granicach Senegalu Bassari.

Oficjalną religią jest Islam (90 % ludności), pozostałe 10% to chrześcijanie i animiści. Animizm jest oparte na przekonaniu, że życie jest obecne we wszystkich naturalnych istotach. W Senegalu, religia jest ważną częścią codziennego życia, ponieważ określa w dużym stopniu miejsce jednostki w społeczeństwie.

W kulturze są głównie tradycyjne formy muzyki, grane na tradycyjnych instrumentach. Kraj jest znany z wielu różnych stylów i muzycznych artystów, którym udało się połączyć wspaniałą muzykę współczesną. Ponadto taniec odgrywa ważną rolę, więc są też częste tańce folklorystyczne. W dziedzinie rozwoju tańca ma nawet międzynarodową renomę.

W północnej części Senegalu gdzie występuje susza jest głównie krajobraz sawanny. Tu rośnie dużo krzewów i niskie trawy. W tych obszarach suchych znajdziemy baobab najbardziej charakterystyczne drzewo z Afryki. Drzewo ma około 20 metrów wysokości i ma żywotność ponad 1000 lat. Na południu kraju rosną drzewa owocowych i drzewa palmowe. W obszarze Casamance w tropikalnych lasach deszczowych i lasach namorzynowych rosną tu drzewa mango, kolanootbomen i drzewa kapokowe. Drzewa kapokowe ma rzeczywiście silną obecność w krajobrazie południowej części Senegalu, gdyż może osiągać więcej niż 50 metrów wysokości.

Duże dzikie zwierzęta żyją tylko w Parku Narodowym Niokolo Koba. Można tam zobaczyć m.in. lwy, słonie, bawoły i gazele. W parku znajduje się 70 gatunków ssaków, 60 gatunków ryb słodkowodnych i ponad 300 gatunków ptaków. Mniejsze ssaki, które występują w Warthogs Senegal, jelenie, mrówkojady i hieny. Ponadto, na terenie całego kraju można zobaczyć różne gatunki małp. Na brzegach rzeki Gambii mają swoje naturalne środowisko głównie hipopotamy, krokodyle i węże. Zagrożenie dla ludzi i zwierząt, m.in. jadowite żmije, kobry, pytony i czarne Mamby.

Prezentowane na stronie internetowej maax.pl ogłoszenie, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.
© 2023 Wakacje z MAX-em