Zgoda na pliki cookie
Pliki cookie, które używamy na stronie pozwalają na poprawne jej funkcjonowanie oraz analize statystyki.
Opcjonalne pliki: Google Analytics.
Wymagane pliki: PHP Session

Kraj

Wylot

Wyżywienie

Długość pobytu

Wyjazd od

Powrót przed

Dorośli

Nazwa hotelu

 

Wakacje na Dominikanie

Dominikana to jedna z czarujących wysp leżących na granicy Morza Karaibskiego i Oceanu Atlantyckiego. Obydwie strony wyspy zapewniają wspaniały wypoczynek. Znajduje się tam kilka bardzo atrakcyjnych kurortów oraz wiele kompleksów hotelowych o wysokim standardzie. Niewiarygodne jest też, że na wyspie znajduje się tak dużo lokali gastronomicznych, w których można zjeść dania kuchni karaibskiej, czyli połączenie dań afrykańskich, europejskich i amerykańskich oraz dyskotek, klubów i pubów.

Wyspę odkrył Krzysztof Kolumb w trakcie swoich podróży. Sam nazwał ją „Raj na ziemi” i tak rzeczywiście jest. Plaże są długie, ciepłe , białe i piaszczyste. Na wschodnim wybrzeżu czeka na państwa wiele okazji do uprawiania sportów: tenis, rejsy żaglówką, deska windsurfingowa. Dla osób zainteresowanych nurkowaniem, Dominikana oferuje wiele możliwości, żeby podziwiać podwodny świat fauny i flory, a także łowienie ryb na otwartym morzu. Na Dominikanie panuje klimat zwrotnikowy. Środek wyspy stanowią lasy tropikalne do których można się wybrać na wycieczki piesze.

Wielka atrakcją dla przybywających turystów jest też wycieczka do małych wiosek, które są otoczone różnorakimi drzewami owocowymi. Można tu spotkać: bananowce, cytrusy, drzewka mango, ananasów i pomarańczy. Miejscowa ludność jest niezwykle gościnna, miła i przyzwyczajona do turystów przez cały rok. Santo Domingo to stolica Dominikany. Warto ja zwiedzić ze względu na wiele zabytków: Katedra Św. Marii, Alkazar, stare miasto. Znajduje się też tam główny port na wyspie. W mieście tym widoczna jest mieszanina bogatych z ubogimi. Z jednej strony są biedne chatki, a z drugiej piękne wystawne wille.

Odwiedzającym przedstawiamy trochę informacji na temat tego kolorowego i egzotycznego kraju, znajdą tu również Państwo ciekawe oferty aby spędzić wspaniałe Wakacje na Dominikanie. Baza hotelowa to przede wszystkim ekskluzywne resorty sprawdź last minute, jednak każdego oczaruje wschód lub zachód słońca, świeży powiew wiatru i dźwięk fal można oraz piękne widoki.

Informacje

Średnia temperatura wynosi około 28 ° C, a słońce świeci średnio 340 dni w roku, co oznacza wspaniały wypoczynek. Czas lotu do miejsca docelowego : Średnia temperatura wynosi około 28 ° C, a słońce świeci średnio 340 dni w roku, co oznacza wspaniały wypoczynek. Czas lotu do miejsca docelowego: Punta Cana, Santo Domingo czy Półwysep Samana z Europy trwa około 10 godzin zależnie od lotniska wylotu. Wakacyjne ośrodki wypoczynkowe cechuje niewyobrażalna odmiana i doskonałą jakość, z taką liczbą wysokiej klasy regionów wypoczynkowych Republika Dominikany zajmuje na świecie czołowa pozycje.

Kraj graniczy z Republiką Haiti dzieląc wyspę na dwie części. Jakie są powody dla których jest to wymarzony kierunek wielu turystów z całego świata. Doskonały klimat, bajeczne plaże czy choćby błękitną ciepłą wodę można także spotkać w innych krajach, a więc nie chodzi tu tylko o cudowne krajobrazy, szczególnie da się zauważyć postawę mieszkańców wobec przybyłych i odpoczywających tutaj gości, zawsze chętni do pomocy, otwarci a do tego zawsze uśmiechnięci. Dlatego też niemal każdy powinien znaleźć tutaj swoje miejsce, gdzie będzie czuł się dobrze obojętnie czy preferuje spokój podczas spacerów lub większy gwar i towarzystwo innych urlopowiczów. Dominikana to również ciekawe miejsca do zwiedzania: Stare Miasto w Santo Domingo, Alcázar de Colón.

Mimo, że język angielski jest powszechnie używany we wszystkich miejscowościach Republiki Dominikańskiej, hiszpański jest językiem ojczystym, znając kilka słów i zwrotów hiszpańskiego będziemy łatwiej komunikować się szczególnie poza obszarami wypoczynkowymi, to pomoże również podczas eksploracji tego wspaniałego kraju. Kraj posiada bogatą kulturę na którą wpływ miała Europa, Hiszpański oraz Ameryka Łacińska. Poziom usług jest na ogół dobry, ale opłaca się być cierpliwym. Dominującą religią jest katolicyzm, więc w okresie Wielkiego Tygodnia wiele atrakcji na plaży jest ograniczonych, akceptowaną walutą jest dolar amerykański.

Co wiedzieć przed wyjazdem

1. Waluta to dominikańskie peso 100 DOP = 2,97 USD, 100 DOP = 1,87 EUR; 100 DOP = 7,51 PLN. jest walutą niewymienialną. Można ją kupić i sprzedać tylko tutaj.
2. Latem należy cofnąć zegarki o 6, a zimą o 5 godzin w stosunku do czasu polskiego.
3. Nie trzeba mieć wizy wjazdowej. Lecz trzeba mieć bilet powrotny.
4. Woda z kranu nie nadaje się do picia.
5. Hotele i restauracje do rachunku wręczają 10% za obsługę.
6. Język hiszpański.

Zabytki i atrakcje

Nurkowanie na północnym wybrzeżu - nurkowania popularne są w Sousa i Puerto Plata, gdzie jest dużo twardych i miękkich koralowców, małych jaskiń i w 19 miejscach wraki. Spotkać można do 200 gatunków ryb. Wrak Zingara został specjalnie zatopiony dla nurków w 1994 roku, jest małym statkiem, drzwi i okna zostały specjalnie zebrane, by nurkowie mieli bezpieczne nurkowanie. Zamieszkało tam dużo barakud, morays i małych rybek na głębokości 28-36 m. Drugim popularnym miejscem do nurkowania jest Bavaro i Bayahibe oraz Punta Cana. Playa Dorada znajduje się 5 km od Puerto Plata. Miejsce wypoczynkowe położone między bujnej, górskiej roślinności oraz plantacji trzciny cukrowej. Znajdują się tam również ekskluzywne hotele, piaszczyste plaże, rafy koralowe, parki, gaje palmowe, centra handlowe z restauracjami, barami i kasynami oraz 18 dołkowe pola golfowe.

Damajaqua Cascades - seria wodospadów, wpisowe wysokości 460rd obejmują wszystko czego potrzebujesz ( buty, kask, kamizelka i przewodnika). Jeśli nie jesteś przygotowany na wyznania można sobie wybrać pakiet z mniejszymi wodospadami. Aby cieszyć się przygodowym kanionem, to wycieczka w góry zajmuje godzinę, aż do upadków oraz swój sposób pracy w dół rzeki, skacząc i przesuwając się przez kałuże wody może być trudne, więc każdy nie powinien mieć strachu skacząc z 10 - 20 metrów spadku. Po deszczu woda jest trochę mętna, wyższa i szybsza niż normalnie. To jest jasny i wspaniały inny czas. Jest to miłe centrum dla gości z łazienkami, barem i oczywiście z sklepem z pamiątkami.

Tainopark, Półwysep Samana - należy do muzeum historycznego, jest największym zabytkowym parkiem w Karaibach. Ogromna reprodukcja życia Tainos i konfrontacja z hiszpańskimi konkwistadorami. Niesamowite scenografia z postaci z włókna szklanego w skali rzeczywistej. Podróż w przeszłość zajmuje więcej niż godzinę. Wydaje ci się być w filmie w tych okresach. Kulturą i atrakcją dla unikalnej koncepcji jest tematyczny park. Podróż trwa jedna godzinę i jest z automatycznym przewodnikiem z sześcioma językami (Angielski, Hiszpański, Włoski, Francuski, Niemiecki i Rosyjski).

Park Narodowy na Wschodzie, Bayahibe - Bayahibe to rybacka miejscowość położona w małej zatoczce. Jest jednym z największym parkiem narodowym w kraju. Trasa prowadzi przez suchy las tropikalny, gdzie kiedyś była mała wspólnota, a teraz zachowywane jest naturalne piękno i zasoby. Pierwotni osadnicy przenieśli się tutaj, ponieważ jest to bogaty obszar w wodę i w jadalną roślinność. Szlak prowadzi do kilku jaskiń, niektóre zawierają podziemne rzeki i laguny, jest to doskonała okazja do życia, niezapomniane wrażenia, rzeczywista kąpiel w chłodnych wodach podziemnych, które kiedyś były ważną częścią życia tubylczego tego regionu setki lat temu. Znajdziemy tu wiele kawałków indyjskiej sztuki przedstawiające życie przed Kolumba na wyspie. Unikalne doświadczenie, z których niewielu turystów dostaje się do życia, z wyjątkiem naukowców i miłośników przyrody.

Szkoła cyrkowa Kaiceitos

Katedra Primada de America - pierwsza katolicka katedra w Ameryce. Aby przekonać się jak jest wielka obowiązkowo trzeba wejść do środka. Pod krzyżowym sklepieniem znajdują się czternaście monumentalnych kaplic, zaś w podziemnych kryptach są ukryte prochy Kolumba.

Plaża Macao - Punta Cana

Pole golfowe La Cana

Fabryka cygar - La Aurora - najstarsza fabryka cygar. Właściciele zajęli sojusz na produkcję na wyspie słynnych papierosów Marlboro, właśnie dlatego SA znani na całym świecie. Już więcej niż 100 lat produkują te cygara. Następne pokolenia utrzymują wiekową tradycje dostarczania światowej klasy wykonanego ręcznie produktu.

Plaże na Punta Cana - 40 kilometrów białych plaż z kołysającymi się palmami kokosowymi oraz z kryształową czystą wodą. Plaże są szerokie i białe jak mąka, z płytkimi turkusowymi lagunami. Są tam znakomite warunki do nurkowania, uprawy sportów wodnych, żeglowania i surfingu. Macao Beach i Bavaro Beach to najpiękniejsze plaże Punta Cana.

Jezioro Enriquillo – jest trzykrotnie słodszym jeziorem niż morze, na terenie Isla Cabritos w Parku Narodowym. Leży w rowie tektonicznym, który tworzy tam depresję. Nad jeziorem są pasma górskie. Jezioro to stanowi najniżej położony punkt w kraju, tym samym Ameryki Środkowej. Tam właśnie mieszkają inne, wspaniałe zwierzęta tj.: krokodyle, flamingi, jaszczurki oraz niezwykłe rośliny, na które turyści chętnie spoglądają. Park Narodowy Jaragua – jest największym chronionym rejonem Dominikany. Suchy klimat, który tam panuje sprzyja rosnącym tam kaktusom. W jednej części znajdują się idealne, naturalne warunki dla niektórych zwierząt tj.: żółwie morskie, legwany oraz lęgowiska flamingów.

Puerto Plata

Puerto Plata, popularny kurort na Dominikanie, słynie z cudownego ciepłego klimatu z doskonałą temperaturą wody i powietrza przez cały rok, malowniczej przyrody i luksusowych piaszczystych plaż, których długość wynosi ponad 100 kilometrów.

Wakacje w Puerto Plata

Punta Cana

Wakacje w Punta Cana na Dominikanie zaplanuj urlop w znanym regionie turystycznym.

Wakacje w Punta Cana

Prezentowane na stronie internetowej maax.pl ogłoszenie, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.
© 2023 Wakacje z MAX-em