Zgoda na pliki cookie
Pliki cookie, które używamy na stronie pozwalają na poprawne jej funkcjonowanie oraz analize statystyki.
Opcjonalne pliki: Google Analytics.
Wymagane pliki: PHP Session

Kraj

Wylot

Wyżywienie

Długość pobytu

Wyjazd od

Powrót przed

Dorośli

Nazwa hotelu

 

Niezapomniane wakacje w Kenii

Kenia jest miejscem, które zachwyci każdego turystę. Przepiękna przyroda, zwierzęta, cudowne sawanny, lasy równikowe, ośnieżone szczyty górskie, cudowne pustynie, na których opiera się przepiękne słońce. Jedną z ciekawostek jest to, że przez Kenię przebieg równik. Nie wszystkie zwierzęta spotkamy w centrum Kenii, ale są takie, które bez obaw możemy spotkać przechadzając się terenami dla nich naturalnymi. Najciekawszymi atrakcjami turystycznymi jest m.in. Fort Jesus wybudowany przez Portugalczyków, Jezioro Amboseli, Shanzu Beach, Safari, świątynie w Mombasie. Safari jest największą atrakcją tego kraju i to najprawdopodobniej ona przyciąga tylu turystów do kraju. Wędkarstwo nie jest największą w Kenii atrakcją, ale w momencie gdy zna się tereny i wiemy gdzie znajduje się w miarę dużo ryb, możemy złapać kilka okazów. Atrakcjami wodnymi na Kenii może być windsurfing, narty wodne, nurkowanie i inne popularne wodne sporty. Ciekawą formą spędzania wolnego czasu może być odkrywanie Kenii podczas wycieczek rowerowych, wspinaczka, piesze wędrówki.

Dla wielu miłośników wypoczynku w Afryce Kenia jest bardzo popularna a zarazem najczęściej odwiedzanym miejscem turystycznym w Afryce Wschodniej. Wycieczki Safari, spędzanie wspaniałych wakacje w Kenii na pięknych plażach Afryki Wschodniej. W kraju wiele się robi dla rozwoju turystyki. Istnieją liczne, nowoczesne i luksusowe hotele, obszary przybrzeżne są mocno rozwinięte. Dla wielu odwiedzających Diani Beach jest najpiękniejsza plaża w Afryce Wschodniej i mają racje. Rafa koralowa chroni przed wysokimi falami i rekinami. Podwodny świat może być tak spokojnie zbadany, nawet zawodowcy mogą czuć się tutaj bezpiecznie przed atakami rekinów. Innym miejscem turystycznym jest Malindi. Miasto jest najstarszym ośrodkiem turystycznym przyciąga co roku tysiące odwiedzających. Malindi jest tylko 100 km od Mombasy.

Wybrzeże Mombasy kojarzy się dla wielu uczestników wczasów z słoneczną pogodą, cudownymi plażami, czystą wodą i przepięknym miastem Mombasa. Miasto słynie również z największego portu. Jako pierwszy dotarł tu Vasco da Gama. Rejon ten jest kojarzony przede wszystkim ze sportów wodnych m.in. surfing, windsurfing, nurkowanie. Jedną z ciekawych form spędzania wolnego czasu jest odkrywanie Mombasy rowerem. Warto wybrać się też na wycieczkę i pozwiedzać kilka ciekawych miejsc w mieście m.in. ruiny miasta, Fort Jesus, hinduskie świątynie.

Wybrzeże Malindi oferuje turystom piękne, białe plaże, cudowne rafy koralowe, którzy przez te atuty z miłą chęcią odwiedzają miasto. Większość turystów, którzy odwiedzają to miasto są z Europy. Dla osób chcących wypocząć proponujemy spacer po starej dzielnicy Suahili. W okolicy znajdują się tej dwa morskie Parki Narodowe, które odwiedzić można łodzią ze szklanym dnem lub nurkując. Osoby zaś, które chcą wypocząć aktywnie znajdą tu świetne warunki by uprawiać windsurfing.

Safari każdy turysta powinien się tam wybrać. Zachwyca ono malowniczymi, pięknymi parkami krajobrazowymi. Na Safari możemy spotkać władców tamtych terenów, oczywiście mowa tu o zwierzętach m.in. słonie, lwy, hieny, bawoły. Po Safari możemy poruszać się jedynie po wyznaczonych drogach minibusami lub jeepami.

Informacje

Znajduje się we wschodniej Afryce nad Oceanem Indyjskim, którego stolicą jest Nairobi. Językiem narodowym jest suahili, a angielski jest językiem urzędowym. W kraju istnieją ponad 42 języki etniczne, w tym Kikuju i Luo. Populacja to przedstawiciele ponad 40 narodów o rozmaitych kulturach i językach. Warto wybrać się na wczasy i nie tylko ze względu na piaszczyste plaże ale również parki narodowe, które zachwycają każdego odwiedzającego. W Tsavo National Park oraz rezerwacie Masai Mara można zobaczyć lwy, słonie, żyrafy, lamparty.

Co wiedzieć przed wyjazdem

Waluta:
Walutą jest szyling kenijski (KSH), który składa się z 100 centów. W obiegu są KSh1000, 500, 200, 100, 50 i 20, i są też nowe monety KSh 40, 20, 10. Stare monety są znacznie większe i cięższe, i są w nominałach KSh 50 ¢, 10 ¢ i 5 ¢. Monety używane są teraz dość rzadko, ponieważ większość ceny są to kwoty całego szylinga. Należy pamiętać, że większość telefonów publicznych akceptuje tylko nowe monety. Lokalnie, szyling jest powszechnie znany jako "bob". 1USD = ok.70KSH

Wiza:
Przebywanie w na terenie państwa uwarunkowane jest posiadaniem wizy, którą można uzyskać na lotnisku, już po przylocie do kraju. Opłata wizowa wynosi 50 USD.

Klimat:
Znajduje się w strefie klimatu tropikalnego, który jest gorący i wilgotny na wybrzeżu, umiarkowany w kraju i bardzo suchy na północy i północnym wschodzie kraju. Średnia roczna temperatura w nadmorskiej miejscowości Mombasa (wysokość 17 metrów) jest 30,30 Celsjusza. Najgorętszy okres jest od lutego do marca i najzimniejszej w lipca do sierpnia. W Kenii występują dwie pory deszczowe. Długotrwałe opady mają miejsce w okresie od marca do maja i krótkotrwałe deszcze pojawiają się od września do października.

Kuchnia:
Lokalne specjały są dość podstawowe z wyjątkiem kuchni Suahili o która ma korzenie arabskie i indyjskie. To niezwykły kraj o wielu innych aspektach, ale nie jedzenie. Kuchnia kenijska oparta jest na prostych, podstawowych, powtarzających się składnikach.. Tylko kuchnia suahili, pochodząca z wybrzeża, ale rozprzestrzeniła się, jest nieco bardziej skomplikowana i pokazuje swoją osobowość z mieszaniną arabskich i hinduskich motywów oraz lokalnych surowców. Mięso jest gwiazdą kenijskiej kuchni, głównie wołowina, cielęcina, kóz i jagniąt, i, w mniejszym stopniu wieprzowiny i kurczaka. Mięso jest duszone lub grillowane i zwykle jest przyozdobione ziemniakami, ryżem lub warzywami. Kebaby są bardzo popularne, importowane z kuchni arabskiej, ale dostosowane do lokalnych surowców. To samo dotyczy wędlin wykonanych z cielęciny w lokalnych jadłodajniach, gdyż muzułmanie nie jedzą wieprzowiny, a parówki wieprzowe są zwykle w miejscach turystycznych, takich jak hotele. Na deser można spróbować tropikalnych owoców, świeżych lub w sałatce. Ananas, banan, papaja, mango, marakuja, kokos, guawa, pomarańcze, melony i arbuz znajdują się w całym kraju.

Napoje i drinki:
Napoje herbata, kawa i piwo są najbardziej popularne. Jak we wszystkich byłych kolonii brytyjskich herbata jest niezbędna. Jest powszechnie uprawiana w Highlands i jest zwykle podawana z mlekiem i cukrem. Możesz również poprosić o kawę. Kenijski kawa jest bardzo dobra i jest jednym z głównych produktów eksportowych i jest zwykle podawana z mlekiem. Piwo to napój narodowy, specjalnie marki Tusker z etykietą słonia, który stał się niemal logo tego uroczego i lubianego przez tuystów kraju. Jest blady lager podawany w pół litrowych butelkach. Inne popularne marki to White Cap, należące do tej samej firmy, East African Breweries. Wina serwowane w restauracji to przede wszystkim wina z RPA, Europy i Ameryki. W regionie Naivasha istnieje kilka winnic, które są wykorzystywane do produkcji białego wina, ale lokalne wino jest okropne. Wódki, likiery, szampany są szeroko dostępne w restauracjach i hotelach.

Zabytki i atrakcje

Rezerwaty Laikipia - Wschodnie Rift Valley znane jako Laikipia Plateau, były podzielone na ogromne rancza, z biegiem lat ze współpracą z ich właścicielami, gospodarstwa te zostały przekształcone w rezerwatach, obecnie zawiera jedne z najbardziej ekskluzywnych domków w najodleglejszych częściach. Obszar nieznany turystom, ponieważ wszystkie pokoje są na gruntach prywatnych.

Nairobi - Muzeum Narodowe - Znajduje się w Muzeum Hill, około 10 minut jazdy od centrum miasta Nairobi. Wybudowane w 1929 roku, jest to muzeum flagowym zawiera eksponaty i zbiory historii, natury, kultury i sztuki współczesnej. Muzeum ma przedstawiać bogate dziedzictwo kraju, oprócz muzeum, goście mogą pójść do różnych sklepów i restauracji a także ogrodów botanicznych. Muzeum jest otwarte we wszystkie dni w ciągu roku.

Giraffe Manor - Giraffe Manor jest jednym z najbardziej znanych Nairobi atrakcji sięga 1930 roku i nawiązuje do początków Europejczyków w Afryce Wschodniej. Choć sam budynek rezonuje z przeszłości, jest obecne stado ośmiu żyraf, które mają tendencję do odwiedzenia Manor w godzinach porannych i wieczornych, aby powitać gości i wywęszyć jakieś przekąski.

Maasai Market - jest to jeden z najbardziej znanych rynków. Został zapoczątkowany przez kobiety, które chciały sprzedać produkty klientom bezpośrednio. Można tam znaleźć wybór sztuki, rzemiosła, drewnianych rzeźb, biżuterię i wiele wiele innych ciekawych produktów.

Hotel Treetops - znajduje się w Parku Narodowym Aberdare. Został otwarty w 1932 roku przez Erica Sherbrooke Walker. Był dosłownie wbudowany na szczytach drzew w parku, jak domek na drzewie, z którego można było bezpiecznie podziwiać zieloną okolicę. Jednak hotel spalono w 1954 roku. Został odbudowany w pobliżu tego samego miejsca.

Jezioro Nakuru - położone jest w Wielkich Rowach Afrykańskich, zostało objęte ochroną –w 1968 roku stworzono tam park narodowy. Jezioro zajmuje powierzchnię 62 km2, a cały park 188 km2. Od około XX wieku jezioro regularnie wysycha. Na terenie parku można spotkać mnóstwo gatunków roślin oraz zwierząt.

Kraina herbaty Kericho - miejscowość ta oddalona jest o 40 km od równika. Jest tam idealny klimat na uprawę herbaty, czemu sprzyjają codzienne opady deszczu. Dlatego też miasto to jest otoczone przez mnóstwo pól herbacianych, które rozciągają się na około dwa tysiące metrów.

Kakamega Forest National Park - znajduje się się blisko granicy z Ugandą. Na jego terenie znajduje się wiele rzadkich gatunków drzew, ptaków, owadów, motyli i dzikich zwierząt. Najlepszą porą na odwiedzenie parku jest pora deszczowa, ponieważ podczas jej trwania kwitnie wiele roślin.

Taita Hills - pasmo górskie, składające się z trzech masywów – Dabida, Sagalla i Kasigau. Największym i najwyższym z nich jest masyw Dabida, którego szczyt Vuria ma 2228 metrów nad poziomem morza

Źródła Mzima - położone są na terenie Parku Narodowego Tsavo Zachodniego. Są to dwa połączone ze sobą jeziora, które są źródłem wody pitnej dla Mombasy oraz wielu zwierząt. W pobliżu jezior można spotkać krokodyle, hipopotamy, małpy oraz liczne gatunki ptaków.

Park Narodowy Tsavo East - jest to pierwszy park narodowy, który powstał. Został ustanowiony 1948 roku. Jego powierzchnia wynosi 13 741 km2. Słynie przede wszystkim z dużych stad słoni i nosorożców. Park można zwiedzać tylko pod okiem wykwalifikowanego strażnika.

Plaża Tiwi - położona jest około 17 km od Likoni. Jest to plaża dla osób, które chcą uciec od miejskiego gwaru, dużej ilości turystów oraz chcą spokojnie odpocząć. Dlatego, że nie ma tam głośnych lokali ani barów. Jest to świetne miejsce na nurkowanie, ponieważ znajduje się tam rafa koralowa.

Gedi - ruiny dawnego miasta - małe miasteczko w całości zbudowane z kamieni i skał.

Wybrzeże Malindi

Leży w południowej części kraju. Słynie z wspaniałych plaż, błękitnego morza, palm kokosowych i parków narodowych np. Park Narodowy Watamu Malindi. Malindi jest idealnym miejscem na uprawianie sportów wodnych. Istnieje także możliwość na poznanie dzikiej przyrody podczas wycieczek Safari.

Wakacje w Wybrzeże Malindi

Wybrzeże Mombasy

Położone jest w południowej Kenii. Charakteryzują go „białe” plaże, błękitne wody z rafami koralowymi. Posiada największy port w państwie – Kilindini. Na jego terenie znajduje się także kilka zabytków np. fort Jesus, Dom Omański czy Muzeum, które prezentuje kulturę Suahili.

Wakacje w Wybrzeże Mombasy

Prezentowane na stronie internetowej maax.pl ogłoszenie, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.
© 2023 Wakacje z MAX-em