Zgoda na pliki cookie
Pliki cookie, które używamy na stronie pozwalają na poprawne jej funkcjonowanie oraz analize statystyki.
Opcjonalne pliki: Google Analytics.
Wymagane pliki: PHP Session

Kraj

Wylot

Wyżywienie

Długość pobytu

Wyjazd od

Powrót przed

Dorośli

Nazwa hotelu

 

Wakacje w Egipcie

Egipt to państwo położone nad Morzem Śródziemnym oraz Morzem czerwonym w północno – wschodniej Afryce. Zachwyca podróżnych nieopisaną różnorodnością i kontrastem. To prawdziwy raj dla turystów. Klimat jest tutaj bardzo gorący, suchy i zwrotnikowy. Kraj przecina najdłuższa rzeka, czyli Nil. Nad Morzem Czerwonym jak i Śródziemnym można spędzić czas leniuchując cały dzień na słonecznych, piaszczystych plażach lub wybrać któryś z oferowanych sportów wodnych: nurkowanie, windsurfing, lot spadochronem za motorówką. Ludzie z całego świata przyjeżdżają, aby ponurkować i poznać podwodne życie. Liczne hotele o różnym standardzie usytuowane są tuż przy prywatnych plażach. Tak samo baza gastronomiczna dobrze rozwinięta oferuje dania kuchni egipskiej. Królują w niej cebula, sól, pieprz, czosnek i masło. Różni się znacznie od tradycyjnej polskiej kuchni warto więc jej spróbować. Dla chcących poznać kulturę oraz historię tego kraju, powinien wybrać się do stolicy – Kairu- to tutaj znajdują się największe bogactwa kulturowe i historyczne. W Kairze jest mnóstwo meczetów i zabytków rzymskich jak i chrześcijańskich. Warto pamiętać o odpowiednim stroju który obowiązuje kobiety i mężczyzn, zakryte ramiona i kolana. Na zachód leży Giza z piramidami i Sfinksem. Można też przeżyć ciekawą przygodę na pustyniach, które zajmują około 95% powierzchni kraju.

Głównym dochodem kraju jest bardzo dobrze rozwinięta turystyka. W czase wakacje w Egipcie dominuje klimat suchy zwrotnikowy. Egipt posiada kilka doskonałych kurortów m.in. Hurghada, Marsa Alam, Taba, Kair, Sharm El Sheikh. Hurghada jest najczęściej odwiedzanym miejscem w Egipcie, niegdyś była to wioska rybacka, która dziś cieszy się dużym zainteresowaniem wśród turystów. Drugą też cieszącą się liczbą turystów jest Sharm El Sheikh, która jest położona między pustynią, a górami i prześlicznym turkusowym morzem. Ta miejscowość, stała już również bardzo lubiana przez turystów. Najpopularniejszymi atrakcjami są Piramidy, Sfinks i wiele innych. Miasto odwiedza co roku coraz więcej turystów. W Egipcie są bardzo dobre warunki do nurkowania i do windsurfingu. Jedną z wielu atrakcji jest żeglowanie po Dolinie Nilu. Osoby zainteresowane wspinaczką, jazdą na rowerze znajdą też dla siebie ciekawe miejsce do uprawiania tych sportów

Możesz skorzystać z ofert kilku znanych kurortów – Sharm El-Sheik, Hurghada, Taba, Dahab czy Marha-Alam i zaplanuj ciekawe wakacje w Egipcie. Charakteryzują się one czystą wodą i pięknymi rafami koralowymi. To państwo słynące przede wszystkim z starożytnych piramid, sfinksa czy Sahary. Jest to także idealne miejsce dla nurków, ponieważ ma bogaty „podwodny świat”, lubiących zwiedzanie czy dobrą zabawę w pobliskich dyskotekach, klubach i innych lokalach. Egipt – oficjalnie Arabska Republika Egiptu. Państwo leżące na południowym-wschodzie Afryki oraz częściowo w Azji – Półwysep Synaj. Sąsiaduje z Libią, Sudanem, Izraelem, Morzem Śródziemnym oraz Morzem Czerwonym. Jego powierzchnia całkowita wynosi 1 001 450 km2. Stolicą tego kraju jest miasto Kair. Większość terenu to pustynia – Sahara, dlatego właśnie panuje tam zwrotnikowy suchy klimat. W lecie temperatura dochodzi nawet do 50 stopni Celsjusza.

Co wiedzieć przed wyjazdem

1. Walutą obowiązującą jest funt egipski, który można zakupić w kantorze.
2. Językiem urzędowym jest język arabski, ale używa się także języka angielskiego oraz francuskiego.
3. Zabronione jest robione zdjęć obiektom militarnym.
4. Poza regionami turystycznymi należy zwrócić uwagę na nasz ubiór, ponieważ noszenie krótkich strojów jest tam uważane za niestosowne.
5. Nie wolno wywozić fragmentów rafy koralowej.
6. Nie należy pić wody z kranu, tylko butelkowaną.

Zabytki i atrakcje

Piramidy w Gizie - To jeden z siedmiu cudów świata, a tym samym jedne ze znanych budowli na świecie. Znajdują się one około piętnaście kilometrów od centrum Kairu, stolicy Egiptu, tuż na obrzeżach Gizy, na przedmieściach dwumilionowego miasta Kairu. Odległość od centrum Kairu wynosi około osiem kilometrów. Cały obszar znajduje się na zachodnim brzegu Nilu, ale w pewnej odległości od niej, więc jest na pustyni. Obok trzech głównych: Cheopsa, Chefrena, Menkaure oraz Wielkiego Sfinksa znajduje się również kilka małych piramid. Prace nad budowlami zaczęto jeszcze w latach 2620 do 2500 p.n.e. są odwiedzane corocznie przez miliony turystów. Za oplata można wejść również do środka.
Muzeum Egipskie - Znajduje się na placu Tahrir w Kairze. Zostało zbudowane za panowania Abbass Helmi II w 1897 roku, a otwarte 15 listopada 1902. Ma 107 sal – to jedno z najwspanialszych muzeów na świecie, na parterze znajdują się ogromne posągi. Turyści mogą podziać ogromne zbiory: biżuterię, skarby Tutenchamona, mumie, freski i płaskorzeźb i inne eksponaty z z tej niesamowitej kolekcji.
Cytadela - znajduje się w Kairze, była siedzibą prawie wszystkich władców. W środku znajduje się meczet Muhammadda Alego, gdzie można wejść tylko w odpowiednim ubraniu i boso. W cytadeli jest także kilka muzeów.-Muzeum Powozów, Muzeum Muhammadda Alego, Muzeum Wojska oraz Meczet An-Nasira Muhammadda.
Piramidy w Dahszur - Dahszur znajduje się tam pięć piramid: Piramida Czerwona, Piramida Łamana, Piramida Sezostrisa III, Piramida Amenemhata II oraz Piramida Amenemhata III.
Dolina Królów - położona jest w Tebach Zachodnich. Znajdują się tam grobowce królów egipskich i nieskończone budowle. Każdy grobowiec został wykuty w skale i ma liczne korytarze. Najstarszy grobowiec Thumtmosa I został zbudowany około 1512r. p.n.e. Największym grobowcem jest Seti I, który ma ponad 100 metrów długości.
Świątynia w Karnaku - Obecnie historycy uważają, że było to miejsce gromadzące najwięcej czcicieli w czasach starożytnego Egiptu. Świątynia w Karnak była sukcesywnie rozbudowywana, najważniejszym bóstwem był Amon-Ra: bóg wiatru, urodzaju, płodność. Wielkość świątyni zapiera dech, składa się ze stu trzydziestu ośmiu ogromnych pylonów, ściany i kolumny pokrywają reliefie. Można również zauważyć pozostałości stropu, a na nim kolorowe obrazy. Dodatkową atrakcją jest jest posąg świętego skarabeusza Chepri.

File - jest to wyspa położona na Nilu. Był to ośrodek religijny w okresie starożytnym. Znajduje się tam świątynia Izydy, która należy do najlepiej zachowanych świątyń ptolemejskich, a także sanktuaria Amona, Ozyrysa i wielu innych.
Abu Simbel - Nad Jeziorem Nasera znajduje się dwie znane świątynie wykute w skale: w jednej oddawano czci Ramzesowi II w drugiej bogini piękna i miłości – Hathor, był to podarunek dla żony Ramzesa II – Nefertari. Obydwie atrakcje znajdują się w miejscowość Abu Simbel.
Katakumby Kom asz-Szukafa - Katakumby Kom el Shoqafa znajduje się w Aleksandrii i jest uważany za jeden z siedmiu cudów, składa się z szeregu grobów aleksandryjskich, rzeźby i obiektów archeologicznych kultu pogrzebowego. Jednym z bardziej przerażających cech katakumb jest tzw Hall Karakalli. Zgodnie z tradycją, jest to komora grobowa dla ludzi i zwierząt zamordowanych na rozkaz cesarza Karakalli. Uważa się, że katakumby były przeznaczone tylko dla jednej rodziny i nie jest jasne dlaczego zostały rozszerzone w celu pomieszczenia większej ilości zmarłych.
Al-Alamajn - miasto położone na północy Egiptu. Znajduje się tam muzeum wojny, w którym są pamiątki z bitew pod Al-Alamajn oraz innych bitew II wojny światowej. Pod miastem jest także cmentarz wojskowy na którym znajdują się mogiły żołnierzy niemieckich i włoskich.
Ras Mohammed - Półwysep Synaj - jest to najdalej na południe wysunięty przylądek półwyspu. Na jego terenie znajduje się jedyny Park Narodowy Ras Mohammed, który obejmuje ląd i morze. Dla zwiedzających dostępne jest jedynie 12% terenu, są tam przestrzegane rygorystyczne przepisy, dlatego rafy i zwierzęta są tam bezpieczne.
Góra Synaj - znajduje się na południu Półwyspu, nazywana jest Górą Mojżesza. Jest to masyw z szaroczerwonego granitu, ma on 2 285 m.n.p.m wysokości, jest to druga co do wielkości góra kraju. Najczęściej wchodzi się tam aby podziwiać wschód słońca. Jest to charakterystyczna góra ze względów religijnych.
Safari na wielbłądach albo w dżipach

Hurghada

Położona jest na południe od Kairu nad Morzem Czerwonym i jest idealnym miejscem na słoneczny urlop. Znajdziesz tu piękne kurorty i wspaniały klimat. Ponadto, Hurghada jest znany jako doskonałe miejsce dla amatorów nurkowania i snorkelingu na okres wakacje w Egipcie. Znajdziesz wiele wspaniałych ośrodków 3 * do 5 * luksusowych

Wakacje w Hurghada

Marsa Alam

Wspaniały przykład, jak w małej wiosce rybackiej, może rozwinąć turystyczny przemysł do ekskluzywnego kurortu z budową wielu projektów i infrastruktury wraz z międzynarodowym lotniskiem. Marsa-Alam jest dziś najszybciej rozwijającym się ośrodek turystyczny z ośrodkami do windsurfingu, nurkowania i większości innych sportów wodnych.

Wakacje w Marsa Alam

Sharm El Sheikh

Jest jednym z najbardziej popularnych egipskich kurortów nad Morzem Czerwonym. Leży na południowym krańcu pustyni Synaj z pięknym krajobrazem w głąb lądu. Krystalicznie czysta woda i wspaniałe rafy koralowe gwarantują wspaniały wypoczynek. Wiele szkół nurkowania oferują wyprawy nurkowe i dostarcza sprzęt.

Wakacje w Sharm El Sheikh

Taba

Tętniące życiem miasto turystycznych na półwyspie Synaj leży na pograniczu czterech krajów: Egipt Arabia Saudyjska, Jordania i Izrael. Taba jest pięknie położona w towarzystwie malowniczej Góry Synaj. Wspaniałe plaże czekają na podróżnych - kąpiel jest możliwa przez cały rok dzięki dobrej temperaturze wody., Bogaty i barwny podwodny świat to raj dla nurkujących. Wypoczynek w Taba sprawia, że codzienne życie szybko się zapomina.

Wakacje w Taba

Prezentowane na stronie internetowej maax.pl ogłoszenie, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.
© 2023 Wakacje z MAX-em