0048 32 441 80 80
Infolinia
pn-sob 9-21 sob 9-18
pn-pt 9-17 sob 9-13
pn-pt 9-17 sob 9-13
pn-pt 9-18 sob 9-13
pn-pt 9-21 sob 10-18
Kraj
Wylot
Wyżywienie
Długość pobytu
Cena do
Data wyjazdu od
Data wyjazdu do
Dorośli

Wakacje na Dominikanie

Dominikana to jedna z czarujących wysp leżących na granicy Morza Karaibskiego i Oceanu Atlantyckiego. Obydwie strony wyspy zapewniają wspaniały wypoczynek. Znajduje się tam kilka bardzo atrakcyjnych kurortów oraz wiele kompleksów hotelowych o wysokim standardzie. Niewiarygodne jest też, że na wyspie znajduje się tak dużo lokali gastronomicznych, w których można zjeść dania kuchni karaibskiej, czyli połączenie dań afrykańskich, europejskich i amerykańskich oraz dyskotek, klubów i pubów.

Wyspę odkrył Krzysztof Kolumb w trakcie swoich podróży. Sam nazwał ją „Raj na ziemi” i tak rzeczywiście jest. Plaże są długie, ciepłe , białe i piaszczyste. Na wschodnim wybrzeżu czeka na państwa wiele okazji do uprawiania sportów: tenis, rejsy żaglówką, deska windsurfingowa. Dla osób zainteresowanych nurkowaniem, Dominikana oferuje wiele możliwości, żeby podziwiać podwodny świat fauny i flory, a także łowienie ryb na otwartym morzu. Na Dominikanie panuje klimat zwrotnikowy. Środek wyspy stanowią lasy tropikalne do których można się wybrać na wycieczki piesze.

Wielka atrakcją dla przybywających turystów jest też wycieczka do małych wiosek, które są otoczone różnorakimi drzewami owocowymi. Można tu spotkać: bananowce, cytrusy, drzewka mango, ananasów i pomarańczy. Miejscowa ludność jest niezwykle gościnna, miła i przyzwyczajona do turystów przez cały rok. Santo Domingo to stolica Dominikany. Warto ja zwiedzić ze względu na wiele zabytków: Katedra Św. Marii, Alkazar, stare miasto. Znajduje się też tam główny port na wyspie. W mieście tym widoczna jest mieszanina bogatych z ubogimi. Z jednej strony są biedne chatki, a z drugiej piękne wystawne wille.

Kurorty wypoczynkowe

Informacje
Praca
Ubezpieczenia

Prezentowane na stronie internetowej maax.pl ogłoszenie, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.


Copyright Biuro podróży MAX Rybnik 2018