0048 32 441 80 80
Infolinia
pn-sob 9-21 sob 9-18
pn-pt 9-17 sob 9-13
pn-pt 9-17 sob 9-13
pn-pt 9-18 sob 9-13
pn-pt 9-21 sob 10-18
Kraj
Wylot
Wyżywienie
Długość pobytu
Cena do
Data wyjazdu od
Data wyjazdu do
Dorośli

Niezapomniane wakacje w Kenii

Kenia jest miejscem, które zachwyci każdego turystę. Przepiękna przyroda, zwierzęta, cudowne sawanny, lasy równikowe, ośnieżone szczyty górskie, cudowne pustynie, na których opiera się przepiękne słońce. Jedną z ciekawostek jest to, że przez Kenię przebieg równik. Nie wszystkie zwierzęta spotkamy w centrum Kenii, ale są takie, które bez obaw możemy spotkać przechadzając się terenami dla nich naturalnymi. Najciekawszymi atrakcjami turystycznymi jest m.in. Fort Jesus wybudowany przez Portugalczyków, Jezioro Amboseli, Shanzu Beach, Safari, świątynie w Mombasie. Safari jest największą atrakcją tego kraju i to najprawdopodobniej ona przyciąga tylu turystów do kraju. Wędkarstwo nie jest największą w Kenii atrakcją, ale w momencie gdy zna się tereny i wiemy gdzie znajduje się w miarę dużo ryb, możemy złapać kilka okazów. Atrakcjami wodnymi na Kenii może być windsurfing, narty wodne, nurkowanie i inne popularne wodne sporty. Ciekawą formą spędzania wolnego czasu może być odkrywanie Kenii podczas wycieczek rowerowych, wspinaczka, piesze wędrówki.

Wybrzeże Mombasy kojarzy się dla wielu uczestników wczasów z słoneczną pogodą, cudownymi plażami, czystą wodą i przepięknym miastem Mombasa. Miasto słynie również z największego portu. Jako pierwszy dotarł tu Vasco da Gama. Rejon ten jest kojarzony przede wszystkim ze sportów wodnych m.in. surfing, windsurfing, nurkowanie. Jedną z ciekawych form spędzania wolnego czasu jest odkrywanie Mombasy rowerem. Warto wybrać się też na wycieczkę i pozwiedzać kilka ciekawych miejsc w mieście m.in. ruiny miasta, Fort Jesus, hinduskie świątynie.

Wybrzeże Malindi oferuje turystom piękne, białe plaże, cudowne rafy koralowe, którzy przez te atuty z miłą chęcią odwiedzają miasto. Większość turystów, którzy odwiedzają to miasto są z Europy. Dla osób chcących wypocząć proponujemy spacer po starej dzielnicy Suahili. W okolicy znajdują się tej dwa morskie Parki Narodowe, które odwiedzić można łodzią ze szklanym dnem lub nurkując. Osoby zaś, które chcą wypocząć aktywnie znajdą tu świetne warunki by uprawiać windsurfing.

Safari każdy turysta powinien się tam wybrać. Zachwyca ono malowniczymi, pięknymi parkami krajobrazowymi. Na Safari możemy spotkać władców tamtych terenów, oczywiście mowa tu o zwierzętach m.in. słonie, lwy, hieny, bawoły. Po Safari możemy poruszać się jedynie po wyznaczonych drogach minibusami lub jeepami.

Kurorty wypoczynkowe

Informacje
Praca
Ubezpieczenia

Prezentowane na stronie internetowej maax.pl ogłoszenie, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.


Copyright Biuro podróży MAX Rybnik 2018