0048 32 441 80 80
Infolinia
pn-sob 9-21 sob 9-18
pn-pt 9-17 sob 9-13
pn-pt 9-17 sob 9-13
pn-pt 9-18 sob 9-13
pn-pt 9-21 sob 10-18
Kraj
Wylot
Wyżywienie
Długość pobytu
Cena do
Data wyjazdu od
Data wyjazdu do
Dorośli

Wakacje w Egipcie

Egipt to państwo położone nad Morzem Śródziemnym oraz Morzem czerwonym w północno – wschodniej Afryce. Zachwyca podróżnych nieopisaną różnorodnością i kontrastem. To prawdziwy raj dla turystów. Klimat jest tutaj bardzo gorący, suchy i zwrotnikowy. Kraj przecina najdłuższa rzeka, czyli Nil. Nad Morzem Czerwonym jak i Śródziemnym można spędzić czas leniuchując cały dzień na słonecznych, piaszczystych plażach lub wybrać któryś z oferowanych sportów wodnych: nurkowanie, windsurfing, lot spadochronem za motorówką. Ludzie z całego świata przyjeżdżają, aby ponurkować i poznać podwodne życie. Liczne hotele o różnym standardzie usytuowane są tuż przy prywatnych plażach. Tak samo baza gastronomiczna dobrze rozwinięta oferuje dania kuchni egipskiej. Królują w niej cebula, sól, pieprz, czosnek i masło. Różni się znacznie od tradycyjnej polskiej kuchni warto więc jej spróbować. Dla chcących poznać kulturę oraz historię tego kraju, powinien wybrać się do stolicy – Kairu- to tutaj znajdują się największe bogactwa kulturowe i historyczne. W Kairze jest mnóstwo meczetów i zabytków rzymskich jak i chrześcijańskich. Warto pamiętać o odpowiednim stroju który obowiązuje kobiety i mężczyzn, zakryte ramiona i kolana. Na zachód leży Giza z piramidami i Sfinksem. Można też przeżyć ciekawą przygodę na pustyniach, które zajmują około 95% powierzchni kraju.

Głównym dochodem kraju jest bardzo dobrze rozwinięta turystyka. W czase wakacje w Egipcie dominuje klimat suchy zwrotnikowy. Egipt posiada kilka doskonałych kurortów m.in. Hurghada, Marsa Alam, Taba, Kair, Sharm El Sheikh. Hurghada jest najczęściej odwiedzanym miejscem w Egipcie, niegdyś była to wioska rybacka, która dziś cieszy się dużym zainteresowaniem wśród turystów. Drugą też cieszącą się liczbą turystów jest Sharm El Sheikh, która jest położona między pustynią, a górami i prześlicznym turkusowym morzem. Ta miejscowość, stała już również bardzo lubiana przez turystów. Najpopularniejszymi atrakcjami są Piramidy, Sfinks i wiele innych. Miasto odwiedza co roku coraz więcej turystów. W Egipcie są bardzo dobre warunki do nurkowania i do windsurfingu. Jedną z wielu atrakcji jest żeglowanie po Dolinie Nilu. Osoby zainteresowane wspinaczką, jazdą na rowerze znajdą też dla siebie ciekawe miejsce do uprawiania tych sportów

Kurorty wypoczynkowe

Informacje
Praca
Ubezpieczenia

Prezentowane na stronie internetowej maax.pl ogłoszenie, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.


Copyright Biuro podróży MAX Rybnik 2018