0048 32 441 80 80
Infolinia
pn-sob 9-21 sob 9-18
pn-pt 9-17 sob 9-13
pn-pt 9-17 sob 9-13
pn-pt 9-18 sob 9-13
pn-pt 9-21 sob 10-18
Kraj
Wylot
Wyżywienie
Długość pobytu
Cena do
Data wyjazdu od
Data wyjazdu do
Dorośli

Wakacje na Cyprze

Cypr to trzecia co do wielkości wyspa na Morzu Śródziemnym. Posiada ona idealne warunki na wymarzone wakacje. Cypr jest egzotycznym miejscem , nazywany „Wyspą Afrodyty”. To skrzyżowanie trzech kontynentów: Europy, Azji i Afryki. Choć wyspa jest mała to z roku na rok przybywa gości chcących spędzić to urlop. Wspaniały klimat przez cały rok nigdy nie zawodzi turystów. Baza hotelowa jest tutaj bardzo dobrze rozwinięta, jest w stanie zaspokoić wszystkich gości.

Większość mieszkańców utrzymuje się z turystyki. Ludzie tam są bardzo mili, tolerancyjni i gościnni względem przyjezdnych i siebie nawzajem. Błękitne , czyste, ciepłe morze stwarza doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych: nurkowanie, narty wodne, windsurfing, kajaki, lot spadochronem za motorówką. Te atrakcje pozwolą przywieść z wakacji niezapomniane wrażenia.

Plaże są usypane złocistym, ciepłym piaskiem. Leżąc można podziwiać malownicze otoczenie i niezapomniane krajobrazy. Najbardziej popularną plaża jest plaża w Pafos. Osoby zainteresowane historia i kulturą zachwycą się wspaniałymi zabytkami: starówka Nikozji, Katedra Św. Jana, Muzeum Cypryjskie. Warto przywieść sobie z „Wyspy Afrodyty” pamiątki, które są dziełem rąk własnych mieszkańców. Ulice na Cyprze są wąskie i bardzo kręte, co utrudnia kierowcom jazdę, ale też dodaje uroku całej wyspie. Na wyspie bardzo dba się o utrzymanie tradycji poprzez śpiew i taniec. Organizowanych jest wiele festiwali tematycznych. Najbardziej znanym jest Festiwal Wina. Na wyspie jest wytwarzanych ponad 40 rodzajów wina, których można spróbować udając się do restauracji, których jest dużo i w hotelach i przy plażach. Tradycyjną cypryjską potrawą jest tłusty kawałek mięsa jagnięcego lub koziego z chrząstką, która jest przygotowywane w specjalnych piecach. Ta wyspa słynie z najlepszych śródziemnomorskich klubów, dyskotek, barów, w których można się pobawić i napić wieczorem po całym dniu spędzonym na słonecznych plażach.

Kurorty wypoczynkowe

Ayia Napa

Larnaka

Limassol

Pafos

Informacje
Praca
Ubezpieczenia

Prezentowane na stronie internetowej maax.pl ogłoszenie, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.


Copyright Biuro podróży MAX Rybnik 2018