0048 32 441 80 80
Infolinia
pn-pt 10-17
przeniesienie biura
pn-pt 10-18
Kraj
Wylot
Wyżywienie
Długość pobytu
Cena do
Data wyjazdu od
Data wyjazdu do
Dorośli

Wakacje w Albanii

Kraj w południowo-wschodniej Europie oferuje turystom wiele atrakcji wypoczynkowych. Wakacje w Albanii to jedna z wielu propozycji naszego Biura Podróży sprawdź dostępne oferty w naszym systemie klikając na wybrany region. Albania graniczy na północy Czarnogóry i Kosowa, Macedonii, na wschodzie i na południu Grecji. Naturalne zachodnia granica jest tworzona przez wybrzeży Adriatyku i Morza Jońskiego, czyniąc ten kraj jednym z krajów basenu Morza Śródziemnego.

Klimat jest typowo śródziemnomorski nadbrzeżny, z gorącymi, suchymi latami i łagodnymi, wilgotnymi zimami. Górzyste wnętrze, zwłaszcza na północy, ma ostre zimy i łagodne lata. Głównymi rzekami Albanii są Drin, Mat, Shkumbin, Vijose i Seman. Więcej niż jedna trzecia ziemi Albanii zajmują lasy i bagna, około jedna trzecia to pastwiska, a tylko około jedna piąta jest uprawiana. Oprócz Tiranë, inne ważne miasta to Wlora. Około 90 % ludności jest albańska , mniej niż 10 % jest grecka , romska ( cygańska ) , serbska , macedońska, bułgarska i mniejszość.

Naprawdę warto zaplanować wakacje w Albanii. Jest to bardzo malowniczy kraj o przepięknym krajobrazie. Znajduje się tam dużo interesujących miejsc, które na pewno zapamiętasz oraz doskonała baza hotelowa w popularnych regionach.

Kurorty wypoczynkowe

Riwiera Albańska

Wybrzeże Jońskie

Informacje
Praca
Ubezpieczenia
Newsletter

Prezentowane na stronie internetowej maax.pl ogłoszenie, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.


Copyright Biuro podróży MAX Rybnik 2018