0048 32 441 80 80
Infolinia
Praca zdalna
Praca zdalna

Szanowni Państwo,

Po raz pierwszy na przestrzeni 30 lat jesteśmy zmuszeni pracować zdalnie dla Państwa. Do tej pory zachęcaliśmy do wyjazdów na wspaniałe wakacje. Dziś jesteśmy dla Państwa żeby pomóc w kryzysowej sytuacji. Wygrywa z nami koronawirus więc mając na uwadze bezpieczeństwo Państwa oraz pracowników biur, biura zostały tymczasowo zamknięte, pracownicy dostępni są pod

numerem infolinii : 32 441 80 80


oraz telefony komórkowe :

Rybnik : 518 553 090,
Racibórz : 602 747 700,
Katowice: 603 050 070,
Bielsko-Biała: 511 108 068,Wszystkich Państwa będziemy informować telefonicznie i mailowo o sytuacji o możliwościach zmian i anulacji.
Przeczekajmy spokojnie w domach by jak najszybciej zakończyć ten trudny dla nas wszystkich czas.
Kraj
Wylot
Wyżywienie
Długość pobytu
Cena do
Data wyjazdu od
Data wyjazdu do
Dorośli

Wypoczynek w Senegalu

Republika Senegalu znajduje się w zachodniej części Afryki. Powierzchnia kraju 196.200 km ². Senegal, Saloum, Gambia i Casamance to cztery główne rzeki, które przepływają przez Senegal. Kraj ma ponad 13 mln mieszkańców, z czego tylko około 42% mieszka w miastach (dużych) i 58%, więc większość, mieszka na obszarach wiejskich. Kraj posiada na ogół bardzo płaskie regiony, na północy jest Sahel (stepowy region rzeki Senegal), region Fouta i Ferlogebied jest półpustynny i południe kraju (Casamance i Gambia) to dość wilgotny obszar subtropikalny. Tutaj można zobaczyć głównie gęste tropikalne dżungle z sawanny drzewiaste. Ponadto także wzgórza w południowo-wschodniej granicy z Mali i Gwinei w zachodniej częsci znajdziesz kilka stromych zboczy.

Sieć drogowa jest obszerna i zachowują standardy, więc podróż samochodem jest możliwe. Jeśli zdecydujesz się na wynajem samochodu, możesz również wynająć kierowcę aby w trackie podróży cieszyć się spokojną jazdą zwiedzając najlepsze miejsca. Bush taxi nie zawsze jest bardzo wygodne ale w każdym razie najszybciej i najbezpieczniejszym środkiem transportu dla turystów.

Senegal jest jednym z najbardziej stabilnych krajów w Afryce, więc wypoczynek jest bezpieczny. W Dakarze i innych dużych miastach można się swobodnie poruszać. Przestępstw jest stosunkowo mało i odnosi się głównie do kradzieży, szczególnie w okolicach miejsc turystycznych trzeba uważać na swoje rzeczy.

Jedna rzecz która uderza to populacji Senegalu i jej bardzo nierównomierny rozkład wieku. Prawie połowa z 13 milionów ludzi jest młodsza niż 15 lat, a tylko 3% populacji w wieku powyżej 65 lat. Republika Senegalu jest zbiorem mieszanych populacji, ale każda zachowała swoją indywidualność. Około 40% ludności należy do Wolof, który w ten sposób staje się główną grupą etniczną w Senegalu. Lebou jest ściśle związane z Wolof, ale pierwotnie była odrębna. Drugą jest Serer z około 16% populacji. Istnieje również kilka mniejszych grup np. w Pod (13% ludności), w Toucouleur (10% ludności), w Diola (7% ludności), w Mandingo i w granicach Senegalu Bassari.

Oficjalną religią jest Islam (90 % ludności), pozostałe 10% to chrześcijanie i animiści. Animizm jest oparte na przekonaniu, że życie jest obecne we wszystkich naturalnych istotach. W Senegalu, religia jest ważną częścią codziennego życia, ponieważ określa w dużym stopniu miejsce jednostki w społeczeństwie.

W kulturze są głównie tradycyjne formy muzyki, grane na tradycyjnych instrumentach. Kraj jest znany z wielu różnych stylów i muzycznych artystów, którym udało się połączyć wspaniałą muzykę współczesną. Ponadto taniec odgrywa ważną rolę, więc są też częste tańce folklorystyczne. W dziedzinie rozwoju tańca ma nawet międzynarodową renomę.

W północnej części Senegalu gdzie występuje susza jest głównie krajobraz sawanny. Tu rośnie dużo krzewów i niskie trawy. W tych obszarach suchych znajdziemy baobab najbardziej charakterystyczne drzewo z Afryki. Drzewo ma około 20 metrów wysokości i ma żywotność ponad 1000 lat. Na południu kraju rosną drzewa owocowych i drzewa palmowe. W obszarze Casamance w tropikalnych lasach deszczowych i lasach namorzynowych rosną tu drzewa mango, kolanootbomen i drzewa kapokowe. Drzewa kapokowe ma rzeczywiście silną obecność w krajobrazie południowej części Senegalu, gdyż może osiągać więcej niż 50 metrów wysokości.

Duże dzikie zwierzęta żyją tylko w Parku Narodowym Niokolo Koba. Można tam zobaczyć m.in. lwy, słonie, bawoły i gazele. W parku znajduje się 70 gatunków ssaków, 60 gatunków ryb słodkowodnych i ponad 300 gatunków ptaków. Mniejsze ssaki, które występują w Warthogs Senegal, jelenie, mrówkojady i hieny. Ponadto, na terenie całego kraju można zobaczyć różne gatunki małp. Na brzegach rzeki Gambii mają swoje naturalne środowisko głównie hipopotamy, krokodyle i węże. Zagrożenie dla ludzi i zwierząt, m.in. jadowite żmije, kobry, pytony i czarne Mamby.

Kurorty wypoczynkowe

Informacje
Praca
Ubezpieczenia
Newsletter

Prezentowane na stronie internetowej maax.pl ogłoszenie, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.


Copyright Biuro podróży MAX Rybnik 2018