0048 32 441 80 80
Infolinia
pn-pt 10-17
przeniesienie biura
pn-pt 10-18
Kraj
Wylot
Wyżywienie
Długość pobytu
Cena do
Data wyjazdu od
Data wyjazdu do
Dorośli

Wakacje na Malcie

Choć Malta jest małym krajem ale w rzeczywistości ma wiele do zaoferowania dla swoich wielbicieli. Jest strategicznie zlokalizowana w centrum Morza Śródziemnego ponad dziewięćdziesiąt kilometrów na południe od Sycylii. To miejsce już stanął do potęgi osmańskiej Empirewith wielkiej odwagi i poświęcenia. Istnieje wiele ekskluzywnych kurortów na północnym wybrzeżu, pod względem plaż można skorzystać z różnych wspaniałych pokosów piaszczystych lub kamienistych odcinków wybrzeża. Większość odwiedzających znajdzie niezwykły pomarańczowy piasek. Dla tych, którzy są zainteresowani nurkowaniem, istnieje liczba hot spotów. Większość słynnych plaż oferują sporty wodne w okresie lata.

Jaka jest pogoda na Malcie? Ta lokalizacja oferuje wszystkim odwiedzającym ciepły klimat i słońce przez cały roku. Jednak noce w lipcu są dość wilgotne. W miesiącach grudniu i kolejnych, temperatura spada do niskiego poziomu. Można powiedzieć, że lokalizacja ta doświadcza różnego rodzaju warunków klimatycznych i zmian temperatur w ciągu dnia i nocy. Planują Państwo wakacje na Malcie - zapraszamy do naszego systemu po prawej stronie znajdują się wyszukane kierunki.

Co wiedzieć przed wyjazdem

Istnieje niewielkie zagrożenie ze strony terroryzmu. Ale trzeba mieć świadomość globalnego ryzyka masowych ataków terrorystycznych, które mogą być w miejscach publicznych, w tym uczęszczane przez emigrantów i turystów zagranicznych. Kilka milionów turystów odwiedza co roku Maltę (Źródło: Ministerstwo Turystyki). Większość wizyt jest bezproblemowe. Jeśli potrzebujesz skontaktować się ze służbami ratowniczymi - numer 112. Przed podróżą należy wykupić kompleksowe ubezpieczenia. Odwiedzający powinni pilnować paszporty, pieniądze i inne wartościowe przedmioty, lub złożyć do hotelowych depozytów.

Atrakcje turystyczne

Katedra św. Jana - Jest perłą baroku sztuki i architektury. Została zbudowana jako Konwentualny kościoła dla Rycerzy św Jana . Wielki Mistrz i kilku rycerzy przekazali dary wysokiej wartości artystycznej i uczynili ogromny wkład do wzbogacenia jej tylko najlepszymi dziełami sztuki. Kościół jest do dziś ważnym miejscem kultu a także wydarzeń kulturalnych.
Casa Rocca Piccola - Zawiera ponad 50 pokoi, z których większość jest otwarta do oglądania. Z biegiem lat otworzone zostały nowe sale dla wycieczek. Nowo otwarta galeria lokalnych rzemieślników i malarzy prezentuje swoje prace. Posiadłość przedstawia wyjątkowe dowody historyczne do zwyczajów i tradycji maltańskiego szlachty na przestrzeni ostatnich 400 lat. Możesz także zobaczyć kolekcję mebli, srebra i obrazy, które są bogactwami tego.
Ogrody Upper Barrakka - Valletta - Dla czujących potrzebę znalezienia spokojnego miejsca w mieście, Ogrody Barrakka to zachęcająca pozycja. Jest to mały mały park po wejściu przez główną bramę. Można usiądź na jednej z ławek, robić zdjęcia rzeźb, a przede wszystkim zapoznać się z fantastycznymi widokami na Grand Harbour.
Świątynia Mnajdra Megalithic - Kompleks świątynny znajduje się w Mnajdra około 4km na północ od Qrendi,blisko morza w małej dolinie poniżej wzgórza, na którym stoi świątyni Hagar Qim. Świątynie Mnajdra są otoczone skałami, w pobliżu są małe wsie, bez nowoczesnych budynków, więc jest duży widok na morze , możemy nawet zobaczyć na horyzoncie mała wysepka Filfla.
Teatr Manoel - To drugi najstarszy teatr w Europie, po raz pierwszy otwarty dla publiczności w 1732 roku i jest nadal w użyciu. W ciągu ostatnich kilku lat zespół konserwatorów przywrócił wnętrze do dawnej świetności. Często wykorzystywany do spotkań literackich a także występów estradowych -jednak i zdarzają się wielkie imprezy.
Narodowe Muzeum Wojny - Otwarcie miało miejsce w 1975 roku,skupia się na dwóch wojnach światowych w 1914/18 i 1939-45 i opowiada o wydarzeniach, które do nich doprowadziły, ich rozwoju i głównych działań, a także ich konsekwencji w kraju i za granicą.
Pałac Wielkich Mistrzów - Urzęduje w nim prezydent a także jest to budynek parlamentu. Planuje się przeniesienie Parlamentu do nowego w ten sposób zrobi się miejsce dla innych wystaw. Kiedy parlament nie obraduje pałac i jego komnaty są otwarte dla publiczności a jest naprawdę co zwiedzać. Jedną z atrakcji jest słynna Izba Rady, w którym można zobaczyć bezcenne gobeliny. Były one tkane we Francji i były darem od Wielkiego Mistrza Zakonu.
Grota św. Pawła - Rabat - Jest sercem chrześcijańskiego dziedzictwa na Malcie. Leży pod kościołem o tej samej nazwie. Według tradycji, ta grota jest miejscem, gdzie Paweł przebywał po tym jak rozbił się na wyspie w drodze z Krety do Rzymu przed oblicze sędziów, w 60 rne. Dzieje Apostolskie opowiadają, jak Święty Paweł spędził trzy miesiące na wyspie głosząc Ewangelie i lecząc chorych, wśród których był ojciec Publiusz. Grota stała się jednym z pierwszych miejsc chrześcijańskiego kultu na wyspie.
Ogrody Howarda - Jest jednym z największych ogrodów publicznych na w kraju, tworząc naturalną granicę pomiędzy Rabatem i Mdiną. Na jednym końcu ogrodu jest bardzo popularne miejsce widokowe.
Kościół Wniebowzięcia NMP - Mosta - Kościół ten jest znany jako Mosta Dome. Prawdopodobnie jeden z najczęściej fotografowanych kościołów na wyspie. Wewnątrz jest naprawdę godny uwagi a wnętrze kopuły jest niesamowite.
Ggantija - Świątynie Megalityczne - Położone na śródziemnomorskiej wyspie Gozo. Dwie świątynie Ggantija są godne uwagi dla swoich gigantycznych struktur neolitycznych, które powstały w czasie neolitu wieku (ok. 3600-2500 pne). Są to najstarszej na świecie wolno stojące konstrukcje i najstarsze na świecie struktury religijne. Były prawdopodobnie miejscem kultu bogini-matki Ziemi oraz płodności.
Cytadela w Victorii

Kurorty wypoczynkowe

Wyspa Gozo

Jedna z największych Wysp Maltańskich. Przyciąga turystów dużą ilością słonecznych dni, pięknymi, piaszczystymi plażami oraz spokojem. Jest to wymarzone miejsce dla osób pragnących się odprężyć i odpocząć w ciszy. Na wyspie znajduje się także wiele kościołów i świątyń, które są godne uwagi np. świątynie Tarxien Temples, które zostały zbudowane jeszcze przed naszą erą.

Wyspa Malta

Największa wyspa z wysp Archipelagu Maltańskiego. Przyciąga ona turystów swoim pięknym krajobrazem, słońcem, kurortami oraz wieloma ciekawymi miastami. Na jej terenie znajduje się stolica – Valletta, w której warto zobaczyć stare kościoły oraz Wyższe Ogrody Barrakka z których można zachwycać się pięknem okolicy.

Informacje
Praca
Ubezpieczenia
Newsletter

Prezentowane na stronie internetowej maax.pl ogłoszenie, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.


Copyright Biuro podróży MAX Rybnik 2018